Bizi Takip Edin

Uzay

CIA Belgelerinde Uzaylı Saldırısı Sonucu Rus Askerlerinin Taşa Dönüştüğü İddia Edildi

Yayınlandı

üzerinde

Gizli olarak sınıflandırılan bir CIA raporunda Rus askerlerinin bir UFO2yu vurmayı başardıkları ve uzaylıların hayatta kalması sonucu askerlerin taşa dönüştüğünü kaydetti. Gizliliği kaldırılan rapor CIA’in resmi internet sitesinde görüntülenebiliyor.
Bilim kurgu filmlerinde uzaylılarla temas eden insanlara sıkça rastlanmaktadır. Ancak bu olay bir bilim kurgu filmi değil. İddialara göre CIA’in ele geçirdiği birtakım belgelere göre Rus askerleri tarafından kimliği belirlenemeyen bir nesne vuruldu. Düşen UFO’yu kullanan uzaylı ırkın Rus askerleriyle yüzleşmesi sonucu, askerler taşa dönüştüler.

cia-belgelerinde-uzayli-saldirisi-sonucu-rus-askerlerinin-tasa-donustugu-iddia-edildi2
Gizli belge setinde 23 askerin uzay aracını düşürmelerinin ardından 5 tane uzaylı tarafından öldürüldüğü kaydediliyor. CIA’in resmi internet sitesinde bulunan ve serbest biçimde yayınlanan bu rapor olay hakkında bir haber yayınlayan Ukraynalı bir gazeteye dayanıyor.
Gazetedeki haberde UFO saldırısı olduğu iddia edilen 250 sayfalık bir KGB dosyasından alınan çeşitli resimler ve tanık ifadelerine yer veriliyor. UFO’nun Sibirya’da askeri birlik eğitimi sırasında ortaya çıktığı belirtiliyor. Uzaylılar yerden havaya füze atılarak düşürülüyor.
CIA raporunda ayrıca şu ifadeler bulunuyor: “Büyük bir kafa ve iri kara gözlere sahip beş kısa insana benzeyen varlık uzay aracının içerisinden çıktı.” Saldırıdan sadece 2 askerin sağ olarak kurtulabildiğine inanılıyor. Oldukça tuhaf bilgilerin yer aldığı raporda UFO’nun vurulup yere düşmesinin ardından aniden uzaylıların ortaya çıktığını kaydediyor. Raporda ayrıca varlıklar tarafından 23 Rus askerinin taşa dönüştürülmelerinin ardından, uzaylıların büyük bir ışık topu olarak nitelenebilecek bir şekilde birleştiklerini belirtiyor.

cia-belgelerinde-uzayli-saldirisi-sonucu-rus-askerlerinin-tasa-donustugu-iddia-edildi
KGB raporunda yer alan bilgilerde taşa dönen askerlerin Moskova yakınlarında bulunan gizli bir araştırma kurumuna transfer edildiği kaydediliyor. CIA raporunda ise konuya ilişkin son olarak şunlar kaydediliyor: “KGB dosyasında yer alan bilgiler doğruysa, bu son derece tehditkar bir durum oluşturuyor.”
Akılları kurcalayan soruların başında CIA’in çok sayıda kuşku içerebilecek böylesi bir haberin çevirisini neden yaptığı ve bunu bir rapor haline getirdiği. Daha önce Amerika Hükümeti tarafından sözleşmeli mühendis olarak görev yapan Philip Schneider isimli bir kişinin 1979 yılında New Mexico’da bulunan gizli bir yer altı üssündeki inşaatta çalışırken uzaylılar ve insanlar arasında bir savaşa tanık olduğu ve 60 ölü asker gördüğü iddia edilmişti.
Kaynak: https://www.ancient-code.com/cia-document-claims-russian-soldiers-turned-stone-alien-attack/

Devamını Oku
2 Yorumlar

2 Comments

  1. Mehmet SATILMIS

    Ağustos 26, 2017 at 7:36 pm

    Evet Gercek olan seyler Tabib isik hlzlndan ve ucak hlzlndan daha hlzlilar bizim Teknolojimiz Cok geride oldugu icin onlara yetisemiyoruz

  2. nilüfer

    Ağustos 27, 2017 at 1:06 pm

    Hem uzaylılara saldırıcaksın hemde neden taş oldular diyeceksin. Yerden füzeyle uzaylıların gemisini düşürürsen, uzaylılarda kendilerini tabiki koruyacaklar. İnsanlara yanlış bilgi veriliyor. Hem yerin altına tünel kazıcan, şehir yapacan sonra uzaylıları hapsedecen sonra bir kurtuluş bulup kaçmaya kalktıklarında 60 kişi ölmüşmüş. Niye uzaylıları hapsedip kobay gibi inceliyorsun diye sorarlar

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim

NASA Tarafından Güneş Sisteminin Dışında 95 Yeni Gezegen Keşfedildi

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

NASA tarafından her geçen gün yeni bir gezegen keşfediliyor. Şimdiye kadar keşfedilen gezegen sayısı 3 bin 600’e yakın. Bilim insanları gezegen keşiflerinin güneş sistemlerinin haritalandırılması açısından önemli olduğunu söylüyor.
Kozmosu keşfetmek için gökbilimciler NASA’nın Kepler Teleskopu tarafından sağlanan 275 olası adaya tarama yaptıktan sonra 95 yeni yabancı gezegenin varlığı doğrulandı. Şu anda K2 misyonunda olan uzay sondası, yaklaşık 7 yıl önce, Cape Canaveral’den 7 Mart 2009’da fırlatıldığında başlatılan binlerce adayı buldu. Toplam olarak, Kepler yaklaşık 5.000 onaylanmamış ‘aday’ dış gezegen buldu.

Kepler tarafından yapılan en önemli keşiflerden biri, 2004’te, 1,400 ışıkyılı uzaklıkta bulunan gezegenimize benzer şekilde yabancı bir dünya olan ‘Dünya 2.0’ olarak adlandırılan ekplanet Kepler-452b’yi gördüğünde gerçekleşti. Bu keşif şimdiye kadar bilinen, hayata ev sahipliği yapma ve yeni bir dünya bulma yönünde atılmış en büyük adım olma yönünde önem taşıyor.
Çalışma, Danimarka Teknik Üniversitesi Ulusal Uzay Enstitüsünden Dr. Andrew Mayo önderliğinde uluslararası bir grup bilim insanı tarafından yapıldı.

Mayo, yaptığı açıklamada, araştırmanın 275 gezegen adayının analizi ile başladığını söyledi. Adaylar, orijinalleri diğer yıldızlarla ya da teleskobun hataları ile ilgili olabilen aydınlık sinyallerdir. Bu sebeple bir cismin gezegen olarak onaylanmasından önce derinlemesine analiz edilmesi gerekmektedir.
Mayo yaptığı açıklamada, “Elde edilen bazı sinyallerin bazı yıldızların ve / veya teleskopun gürültüsünden kaynaklandığını gördük. Ancak biz her ölçekteki gezegenleri de tespit ettik.Bunların kimisi Dünya’dan küçük kimisi de Jüpiter’den büyüktür.” dedi.
Kaynak: https://www.sciencedaily.com/releases/2018/02/180215105756.htm

Devamını Oku

Astrofizik

Yapılan Yeni Keşif Andromeda Galaksisiyle İlgili Bilgilerde Hata Olduğunu Gösterdi

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

En yakın komşularımızdan birisi olan Andromeda galaksisinin kütlesini ölçebilmek için yeni bir teknik kullanıldı. Daha önceki ölçümlerde Andromeda galaksisinin Samanyolu galaksisinden iki ile üç kat daha büyük olduğu düşünülüyordu. Yeni yapılan ölçümde galaksinin Samanyolu galaksisiyle hemen hemen aynı boyutlarda olduğu anlaşıldı.
Bu iki galaksinin yaklaşık olarak 4 milyar yıllık zaman dilimi içerisinde birleşeceği ve bu birleşme yaşandığında önceki modellemelerde olduğu gibi Andromeda galaksisinin Samanyolu galaksisini tamamıyla tüketmeyeceği de ortaya çıkmış oldu.

Astrofizik ekibi PrajwalKafle tarafından bu ölçümleme için Radyo Astronomi Araştırmaları Merkezi’ne başkanlık etti. Samanyolu galaksisinin fiziksel boyutlarının içeriden ölçülmesi oldukça zordur. Ancak gökbilimciler Samanyolu galaksisinin kütlesi 800 milyar ile 1.2 trilyon güneş kütlesi olarak hesaplanabiliyor. Bu bulgu, yaklaşık 2,5 milyon ışıkyılı uzaklıkta ayrılan iki galaksiyi büyüklük bakımından yaklaşık olarak eşit seviyede olduğunu göstermektedir.
Samanyolu galaksisi ve Andromeda galaksisi yaklaşık olarak 10 milyon ışık yılı mesafeyi kapsayan 30’dan fazla galaksinin bir araya geldiği yerel grup olarak bilinen en büyük iki galaksidir. Yeni bulgular yerek grup galaksiler hakkındaki anlayışı tamamıyla dönüştürmektedir. Bu bulgulardan önce en büyük galaksinin Andromeda galaksisi olduğu düşünülüyordu. Ancak bu bulgularla birlikte iki büyük galaksi olduğu ortaya çıkmış oldu.

Yeni ölçüm, bir galaksinin çekim gücünden kaçabilmek ya da hızından kaçabilmek için gereken hızın hesaplanmasına dayanan bir teknikle gerçekleştirildi. Ekip, galaksinin kaçış hızını hesaplamak için Andromeda galaksisi içinde yüksek hızlı gezegenimsi bulutsuların hareketini kullandı. Elde edilen sonuçlardan sonra iki galaksinin birleşmesiyle ilgili yeni simülasyonlar oluşturulması gerekiyor.
Kaynak: https://www.sciencealert.com/andromeda-galaxy-much-smaller-than-thought-same-size-milky-way

Devamını Oku

Bilim

Yeni Ortaya Konan Bir Yaklaşım Güneş Sistemiyle İlgili Birçok Bilgiye Işık Tutabilir

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

Güneş sisteminde garip bir düzen bulunuyor. İlk yedi gezegenin yörüngelerine bakılırsa, her birinin ölçülebilir bir düzenlilikle güneşten uzaklaştığı görülebilir. Bu rastlantı ilk defa 18’inci yüzyılda fark edildi. Gökbilimciler Johann Titius ve Johann Bode tarafından ortaya konan bu bilgi Titius-Bode Yasası veya düzenlilik yasası olarak adlandırılmaktadır. Bu yasa daha sonra Uranüs ve cüce gezegen Plüton’un durumunun öngörülmesi için kullanıldı.
Muhtemelen bunu duymamanızın nedeni mevcut anlayışlarla bunun açıklanamamasıdır. Genel görelilik ve Newton fiziği bu fenomeni açıklayamıyor. Titius-Bode yasası mükemmel bir şekilde işlemiyor. Bu yasa 1846 yılında Neptün’ün yörüngesini tahmin etmekte başarısız oldu. O zamandan beri birçok araştırmacı bu yasayı tesadüf olarak nitelendiriyor. Fakat bir grup fizikçi tarafından bunun daha fazla bir şey ifade edilebileceği söyleniyor. Yapılan çalışmalar pilot dalga yerçekimi ismi verilen bir fenomenin ana kalıbı açıklayabileceğini ifade ediyor. Bu bulgu yerçekimi anlayışını da tamamıyla değiştirebilir.

Yerçekimi hakkında bu güncelleme kuantum mekaniğinin gözden kaçırılmış yorumlanmasına dayanıyor ve buna pilot dalga teorisi denmektedir. Şu anda fizikçilerin çoğunluğu gözlemlenene kadar parçacıkların tanımlanmış yeleri bulunmadığını belirten Kopenhag kuantum mekaniği yorumuna katılmaktadır.
Portekiz Lizbon Üniversitesi Bilim Felsefesi Merkezi’nden araştırmacılar, pilot dalga yerçekimi fikrini gezegenlerin düzenine uygulayarak makro dünyaya yaydı. Şu anda güneş sistemini yerçekiminin bir arada tuttuğu kabul ediliyor. Ancak pilot dalga gravitesi, her göksel cismin aynı zamanda gezegenlerin yerleştirilmesinde rol oynayan büyük bir dalga alanı oluşturduğunu varsayar. Araştırmacılardan Paulo Castro verdiği röportajda, “Bu alan bir çekim teta alanıdır. Uzayda yayılmış çok büyük bir altkümükpertürbasyon olarak adlandırılmaktadır” dedi.
Bu biraz karmaşık bir sistem kısaca anlatmak gerekirse, Güneş’ten gelen dalgaların her gezegenin dışına düşmesidir. Araştırmacılar, güneşin düzenli çekişine ilaveten, bu dalgaların gezegenlerin yörüngesinin nerede olacağını belirlediğini söylüyor. Yapılan bir takım hesaplamalar sonunda SolarSystem’de görülen Titius-Bode modelini açıklayabilir.
Kaynak: https://www.sciencealert.com/mind-bending-new-theory-of-everything-suggests-there-s-a-hidden-force-that-controls-our-universe

Devamını Oku

Öne Çıkanlar