Bizi Takip Edin

Bilim

Gizli CIA Dokümanları Hitlerin 2. Dünya Savaşından Sonra Yaşadığını Söylüyor

Yayınlandı

üzerinde

Gizli CIA dokümanlarında 1955 yılında Amerikalı bir casusun Kolombiya’da Hitler ile görüştüğünü ve buna dair bir resim sunduğunu iddia ediyor. Hitlerin intihar ettiğinin söylendiği tarihten 10 yıl sonraya denk gelen bu röportajda resimler de bulunuyor.

gizli-cia-dokumanlari-hitlerin-2-dunya-savasindan-sonra-yasadigini-soyluyor
CIA belgelerinde gizli kalmayı sürdüren bazı belgelerde Nazilerin çöküşü ve Hitlerin intihar etmesinden sonra Nazi liderinin güvenli bir şekilde kaçarak Güney Amerika’ya gittiği vurgulanıyor. CIA dosyalarında yer alan bu bilgiler bazı FBI kaynakları tarafından da doğrulanıyor.
Belgeler seti 1955 yılında Merkezi İstihbarat Dairesi Batı Yarıküre Bölümü tarafından Venezuela’da bulunan CIA istasyon şefinin “Operasyonel: Adolf Hitler” isimli gizli bir belgeyi nasıl aldığını gösteriyor. Arşivlenen belgeler kaynaklardan bir tanesinin Hitler’in yaşadığı ve Arjantin’de olduğuna dair bir ip ucu içeriyor.

gizli-cia-dokumanlari-hitlerin-2-dunya-savasindan-sonra-yasadigini-soyluyor1
Bununla birlikte bu iddialar ilk kez dillendirilmiyor. CIA ve FBI belgelerinde Hitler’in Güney Amerika’da yaşadığına dair bilgiler bulunduğu gizli kaynaklardan söyleniyordu.
PhillipCitroen, Hitler’le iletişim halinde olduğunu iddia eden eski bir SS askerinin, ‘führer’in’ 1955 Ocak’ında Kolombiya’dan Arjantin’e geçtiğini iddia ettiğini söylüyor. Gizli CIA belgeleri Citroen’in Adolf Hitler ile fotoğrafını çektiğini ve görüntünün CIA belgelerinde yer aldığını öne sürdü. Hitler’in çekilen resmin sağında olduğu tahmin ediliyor.

gizli-cia-dokumanlari-hitlerin-2-dunya-savasindan-sonra-yasadigini-soyluyor2
Konuya dair CIA belgesi şöyle diyor:
“Eylül 1955’ün ikinci yarısında Phillip CITROEN, eski Alman SS askerinin kendisine Adolf Hitler’in hala hayatta olduğunu gizli bir şekilde söylediğini kaydetti.Citroen, Maracaibo’daki NKSM Nakliye Şirketinin bir çalışanınınKolombiya’da ayda bir kez Hitler ile temasa geçtiğini iddia etti. Uzun bir zaman önce Hitlerin fotoğrafının çekildiği iddia edildi ancak gösterilmedi. Ayrıca Hitler, 1955 Ocak’ında Kolombiya’yı Arjantin üzerinden terk etti. Citroen, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden itibaren on yıl geçtiğini belirtti. Müttefikler artık Hitler’i savaş suçlusu olarak kovamazlar. ”

gizli-cia-dokumanlari-hitlerin-2-dunya-savasindan-sonra-yasadigini-soyluyor3
Citroen’e göre, Tunja’da ikamet eden Almanlar Adolf Hitler’i “der führer” olarak nitelendirip onu faşist selamla selamlıyorlardı. Dönemin CIA bölüm başkanına konunun detaylı olarak araştırılması teklif edilse de CIA belgelerin ve konunun üstünü örtmeyi tercih etti.
Kaynak: https://www.ancient-code.com/declassified-cia-docs-prove-hitler-lived-after-wwii-and-even-have-photos-confirm/

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Kızıl Kurt

    Eylül 15, 2017 at 1:28 pm

    Bu bizim senelerdir bildiğimiz ve söylediğimiz birşey. Hitler, kendi eliyle 5000 tane Ben-i İsrail Yahudisini subay olarak ordusuna aldı. Bunun karşılığında tonlarca altın aldı. Almanya, Avusturya, Macaristan, Polonya gibi ülkelerde bulunan Hazar Türkü Yahudilerini bu 5000 subay fırınlara atıp katletti. ABD de savaşa dahil olunca Hitler oyunu bırakma kararı aldı. Hitler İsviçre’ye geçerek Yahudi cerrahların elinden estetik ameliyat oluyor. Yahudilerin verdiği tonlarca altını da alarak gemiyle Güney Amerika’ya göçüyor. Tabi bunun öncesi ABD ile anlaşıyor ve yerine 13 tane istepnesinden birisini koyuyor, onu öldürüyor. Aynı vaka Saddam Hüseyin ve Usame bin Ladin için de geçerlidir. Bunlar estetik ameliyat olarak yüklü paralarla FBI tanık koruma programı dahilinde ABD’ye yerleştirilmişlerdir. Hitler’in de bu program dahilinde olduğu bellidir. Bir ihtimalle Hitler de ABD’ye göçmüştür. Oyun içinde oyun var.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Astrofizik

Yapılan Yeni Keşif Andromeda Galaksisiyle İlgili Bilgilerde Hata Olduğunu Gösterdi

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

En yakın komşularımızdan birisi olan Andromeda galaksisinin kütlesini ölçebilmek için yeni bir teknik kullanıldı. Daha önceki ölçümlerde Andromeda galaksisinin Samanyolu galaksisinden iki ile üç kat daha büyük olduğu düşünülüyordu. Yeni yapılan ölçümde galaksinin Samanyolu galaksisiyle hemen hemen aynı boyutlarda olduğu anlaşıldı.
Bu iki galaksinin yaklaşık olarak 4 milyar yıllık zaman dilimi içerisinde birleşeceği ve bu birleşme yaşandığında önceki modellemelerde olduğu gibi Andromeda galaksisinin Samanyolu galaksisini tamamıyla tüketmeyeceği de ortaya çıkmış oldu.

Astrofizik ekibi PrajwalKafle tarafından bu ölçümleme için Radyo Astronomi Araştırmaları Merkezi’ne başkanlık etti. Samanyolu galaksisinin fiziksel boyutlarının içeriden ölçülmesi oldukça zordur. Ancak gökbilimciler Samanyolu galaksisinin kütlesi 800 milyar ile 1.2 trilyon güneş kütlesi olarak hesaplanabiliyor. Bu bulgu, yaklaşık 2,5 milyon ışıkyılı uzaklıkta ayrılan iki galaksiyi büyüklük bakımından yaklaşık olarak eşit seviyede olduğunu göstermektedir.
Samanyolu galaksisi ve Andromeda galaksisi yaklaşık olarak 10 milyon ışık yılı mesafeyi kapsayan 30’dan fazla galaksinin bir araya geldiği yerel grup olarak bilinen en büyük iki galaksidir. Yeni bulgular yerek grup galaksiler hakkındaki anlayışı tamamıyla dönüştürmektedir. Bu bulgulardan önce en büyük galaksinin Andromeda galaksisi olduğu düşünülüyordu. Ancak bu bulgularla birlikte iki büyük galaksi olduğu ortaya çıkmış oldu.

Yeni ölçüm, bir galaksinin çekim gücünden kaçabilmek ya da hızından kaçabilmek için gereken hızın hesaplanmasına dayanan bir teknikle gerçekleştirildi. Ekip, galaksinin kaçış hızını hesaplamak için Andromeda galaksisi içinde yüksek hızlı gezegenimsi bulutsuların hareketini kullandı. Elde edilen sonuçlardan sonra iki galaksinin birleşmesiyle ilgili yeni simülasyonlar oluşturulması gerekiyor.
Kaynak: https://www.sciencealert.com/andromeda-galaxy-much-smaller-than-thought-same-size-milky-way

Devamını Oku

Bilim

Ölen Kişinin Genleri Analiz Edilerek Kesin Ölüm Zamanı Ortaya Çıkarıldı

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

Ölen kişilerin gen aktivitelerindeki değişiklikleri analiz eden yeni bir yazılım sayesinde adli soruşturmalara yardımcı olacak şekilde kesin ölüm zamanı belirlenebiliyor. İnsanın hakkındaki tüm bilgiler genlerinde kayıtlıdır. Genler ayrıca kişinin ne zaman öldüğüne dair de ipucu taşıyorlar.
İspanya’da bir araştırma merkezi ölümden sonra insan dokusunda meydana gelen gen aktivitelerini inceleyerek, ölüm anının kesin olarak tespit edilebileceğini ortaya koydu.

Nature Communications dergisinde yayınlanan araştırmada kapsamlı analizler ve kombinasyonlar yer alıyor. Analizlerin ve hesaplamaların yapılabilmesi için biyolog Roderic Guigó ve meslektaşları 9 bin farklı cesetten 9 farklı örnek aldı. Bu örneklerde gen aktivitesi değişiklikleri araştırıldı. Örnekler donörün ölüm zamanı hakkında bilgi veriyordu.
Guigó, “Organizmanın ölümüne verilen tepki dokulara özgüdür” dedi. Ölümden sonra, 600’den fazla kas geni hızlı bir şekilde aktiviteyi arttırıyor veya azaltıyor. Bu arada, beyindeki veya dalaktaki gen aktivitesinde az bir değişiklik oluyor.

Guigó ve ekibi, bir kişinin ölüm zamanına geri dönmek için her dokudaki değişimin benzersiz kalıplarını kullandı.
Böyle bir tahminin ne kadar doğru olabileceğini ölçmek için 399 kişinin gen aktivite kalıplarını analiz eden bir makine öğrenme modeli geliştirdiler.129 kişinin ölüm zamanını tahmin etmeye çalıştıkları yazılım, gen aktivitesinde meydana gelen artış ve azalışların çoğunun ölüm sonrası 7-14 saat arasında gerçekleştiğini gösterdi.

Guigó ve ekibinin çalışması, insan genomuyla ilgili son çalışmaların kolaylaştırdığı genetik analizdeki gelişmeler sayesinde mümkün oldu. Her halükarda, bu çalışma sadece araştırmacıların genetik ipuçlarını kullanarak yapabilecekleri şeyin başlangıcıdır.
Kaynak: https://futurism.com/persons-genes-reveal-time-death/

Devamını Oku

Bilim

Malezya’da Küçük Bir Alanda Daha Önce Bilinmeyen Bir Dil Konuşulduğu Keşfedildi

Yayınlandı

üzerinde

Yazan

Malezya’nın kuzey yarımadasında 280 kişi tarafından konuşulan bir dil olduğu keşfedildi. Malay yarımadası köylerindeki bu dil daha önce dil bilimciler tarafından bilinmiyordu. Jedek ismi verilen dili sadece Sungai Rual’deki Pergau Nehri boyunca yaşayan yaklaşık olarak 280 kişi tarafından konuşulmaktadır. Yerel alanında dışında dil kullanılmıyor ve tamamıyla belgesiz bir lisan olduğuna inanılıyor.
Bu toplumlar batı toplumlarına göre cinsiyet bakımından daha eşit toplumlardır. Rekabet ya da şiddet gibi kavramlar bu toplumlarda fazla yer bulmuyor. Bu durum da kendi dillerine yansıyor. Bu dilde sahipliği göstermek için fiiller yok, borç ödemek, çalmak, satmak, satın almak veya satmak gibi kavramlar yer almıyor. Dilde değiş tokuş, işbirliği ve paylaşım içeren eylemleri tanımlamak için pek çok sözcük yer alıyor.

İsveç’teki Lund Üniversitesi’nden iki dilbilimci olan Niclas Burenhult ve Joanne Yager, aynı bölgede Jahai dilini okurken bu dili keşfetti. Daha önce bir sürü insan ziyaret etmiş ve bu topluluk üzerinde çalışmıştı. Bu bilinmeyen bir kabile değil, daha önce bu farklı dil araştırmacılara belirtilmedi. Dilin incelemesine dair bilgiler Tipoloji dergisinde yayınlandı.
Bilim insanları bölgeye gittiğinde köyün büyük bir bölümünün farklı bir dille konuştuğunu fark etti. Dil bilimciler bu dilde Jahai dilinde kullanılmayan kelimeler ve gramer yapılarının olduğunu keşfetti. Bu kelimelerden bazıları diğer Asyalı dillerde Malay Yarımadası’nda ama uzak bölgelerde kullanılıyor.

Küreselleşme dünya üzerinde hızla yayılırken, Jedek gibi az bilinen diller hızla ölüyor. Endangered Languages Project’e göre şu anda dünyanın dört bir yanında konuşulan 6000’in üzerinde dil var ve bunların yüzde 40’tan fazlası yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Aslında, 100 yıl içinde, muhtemelen bu dillerin yarısından fazlası ölecek. Dilbilim, bu azınlık dillerini belgelemek ve bu daha az tanınmış kültürlerin bazılarını korumaya yardımcı olmakve insan bilişini, tarihini ve kültürünün daha iyi kavranmasını umut ediyor.
Kaynak: http://www.iflscience.com/brain/previously-undocumented-language-discovered-spoken-in-tiny-area-in-malaysia

Devamını Oku

Öne Çıkanlar