Araştırmalarına Dayanan 11 İlginç Psikolojik Gerçek

Günlük hayatımızda sürekli yeni bilgilerle karşılaşmaktayız. Özellikle internet kullanımının artmasıyla bilgiye ulaşmamız şu anda çok daha kolay. Ama burada anlattığımız bilgiler, günlük hayatta çok fazla karşımıza çıkmayan, psikolog ve psikiyatrların araştırmalarına dayanan ilginç psikolojik gerçeklerdir.

kadinin-gozyasi-erkegi-saglikli-yapar_f2jv-h250

1. Zekanın sadece bir kısmı genetiktir.

2. Bazı insanların diğerlerine göre daha duygusal olmalarının sebebi, beyinlerinde diğer insanlara göre daha fazla kimyasal üretilmesi.

3. Siz esnedikten sonra etrafınızda esneyen başka biri daha varsa o kişi ya sizi izliyordur ya da sizden etkileniyordur.

4. Erkekler çoğunlukla açık tenli, büyük parlak gözleri olan, parlak saçlara sahip ve gül rengi dudakları olan kadınları daha çekici bulmaktadır. Bunun sebebi erkeklere göre bu özelliklerin sağlıklı ve üreme için ideal partner olan kadınların özellikleri olmasıdır.

5. Kırmızı cinsel çekiciliği artıran bir renk olduğu gibi insanların korkmasına da sebep olan agresif bir renktir.

6. İnternet keşfedilip kullanımı arttıktan sonra kendilerini dindar olarak tanımlayan insanların sayısı azaldı.

7. Sıkıntı, endişe, stres gibi duygular yaşadığınızda midenizin bu durumdan etkilendiğini düşünüyorsanız bunun sebebi beyniniz ve mideniz arasındaki daimi bağlantıdan kaynaklanıyordur.

8. İnsanlar açlığa dayanabildikleri kadar uykusuzluğa dayanamamaktadırlar.

9. Plasebo etkisi, kisi aldığı ilacın plasebo olduğunu bildiği durumda bile etkili olabilmektedir.

10. Aile üyelerinin kokuları birbirine benzediği için normalde insanlar aile üyelerini çekici bulmamaktadır. Bu doğanın genetik mutasyonu engelleme yöntemidir.

11. Uyku durumuna çok hızlı geçtiğiniz zaman beyniniz öldüğünüzü farz eder ve bu durumda rüyanızda düşme hissi yaşarsınız. Bu his aslında beyninizin kendine AED (Otomatik harici defibrilatör cihazı) vermesidir.

Kaynak: psychtronics.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kahve Sevmeme Sebebiniz Genetik Olabilir

Rüzgar ve Güneş Enerjisini Kullanarak Elektrik Üreten Kumaş