1850’li yıllarda çizilen resim zamanda yolculuğa mı işaret?

17’inci yüzyıldan bir sahneyi tasvir eden ve 90 yıl kadar önce çizilmiş olan bir resimde yerli bir Amerikalının sağ elinde günümüzdeki modern cep telefonlarına benzeyen bir cihaz tuttuğu görülüyor. Araştırmacılar tarafından bunun zaman yolculuğunun kanıtı olup olmadığı sorusu dile getirildi.

Geçmiş dönemlerde Amerika’nın keşfinin işlendiği tablo 1937 senesinde yapılmış. Tabloda ön planda duran bir adamın başında taktığı yerlilere özgü bir başlık bulunuyor ve elinde günümüzde kullanılan akıllı telefonlara benzeyen bir alet bulunuyor.

90-yil-once-cizilen-resimdeki-cep-telefonu-zaman-yolculugunun-kaniti-olabilir-mi1
İlgi çekici figür beyaz bir peştamal giyiyor, ama gizemli nesneyi tıpkı modern insanların akıllı telefonları tuttuğu gibi tutuyor.

İtalyan ressam Umberto Romano tarafından yapılan resim, “Bay Pynchon ve Springfield’a Yerleşmek” ismini taşıyor.

17’incü yüzyıldan bir sahnenin işlendiği resim şu anda ABD’de Massachusetts Springfield’deki bir posta ofisinin duvarında asılı. Tarihçiler ve araştırmacılar tarafından incelenen tabloda işlenen Kızılderilinin ne tür bir obje tuttuğu anlaşılamıyor.

Ancak araştırmacılar tarafından bunun zaman yolculuğuna işaret etmeyeceği söyleniyor.

1850'li yıllarda çizilen resim zamanda yolculuğa mı işaret?
Bu 17. yüzyıl tablosu, ön planda bir akıllı telefon tutan bir adamı gösteriyor.

Pennsylvania Üniversitesi’nde Antropoloji Departmanında görevli bilim insanı Dr. Margaret Bruchac objenin tutuluş biçimi ve objeyi tutan kişinin buna odaklanması bakımından bir cep telefonunu andırdığını söylüyor.

Fakat bunu çizen kişinin bir sanatçı olmasından ötürü objenin o döneme özgü bir demir bıçak olmasının daha büyük bir ihtimal olduğunu kaydediyor.

ABD’li bağımsız tarihçi Daniel Crown ise akıllı telefona benzeyen nesnenin bir ayna olabileceği görüşünü dile getiriyor. Crown, 17’inci yüzyılda Amerika kıtasına çıkan Avrupalıların aynayı Amerikan yerlilerine vermesi sonucu, bu nesnenin yerliler arasında oldukça yaygın olarak kullanıldığını söylüyor. Crown’un ikinci tahmini ise objenin bir din kitabı olabileceği yönünde.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

saniye kaldiriliyor

Saniye Kavramı 2035 Yılında Tamamen Kaldırılacak!

Bir Kadının Sürekli Akan Sinüslerinin Aslında Beyin Sıvısını Sızdırdığı Ortaya Çıktı