2015 yılında Bilim insanları 5 Yıl İçinde Dinozorları Geri Getirebileceklerini İddia Etmişti. “Zaman dolmak üzere!”

Bu yazıyı okuduğunuzda bilim insanlarının dünya çapında oldukça dikkat çekici şeyler yaptığını anlayacaksınız. Hastalıklar için tedavileri yolları bulmak, AI (yapay zekâ) teknolojisinde dev adımlar atmak, uzaya yolculuk. Bunların hepsi, çoğunlukla istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz şeyler. Bununla birlikte, muhtemelen yeniden değerlendirilmesi gereken bazı bilimsel gelişmeler de var.
İlgili: Dinozorlar Hakkında Detaylı Bilgiler. Dinozorların Kısa Tarihi

2015 yılında Bilim insanları 5 Yıl İçinde Dinozorları Geri Getirebileceklerini İddia Etmişti. “Zaman dolmak üzere!”

Geçen hafta sonu bilim insanlarının dinozorları yeniden canlandırmaktan beş yıl uzakta olduğunu iddia eden bir tweet viral hale geldi. Oldukça anlaşılır olduğu gibi bir o kadar da cesur bir iddia. Tahmin edebileceğiniz veya daha önce görmüş olabileceğiniz üzere Jurassic Park ‘tan tanıdığımız Jeff Goldblum’un paylaşımı ile sayısız kez etkileşime giren o tweet: “Bilim insanlarınız yapabilecekleri konusunda çok endişeliydiler ancak bunu düşünmekten hiç vazgeçmediler.”


65 milyon yıllık bir yokluğun ardından dinozorların geri dönüş fikri sizi korkutuyorsa, o zaman size bazı kötü haberlerimiz var. Şunu bilin ki hazırlanmak için beş yılınız yok! İddiayı ortaya ilk atan bilim insanları doğru yolda ise dinozorların geri dönmesine sadece bir yıldan biraz fazla zaman kaldı. ‘Inquisitr’(haber ve medya sitesi), bu hafta viral olan tweetin, 2015 yılının Haziran ayında gerçekleşen bir röportajdan elde edilen bilgilere dayandığını belirtti.
Orijinal röportaj, Dr. JackHorner adında bir paleontolog ile yapıldı. Dr. Horner, Harvard ve Yale’deki bilim insanlarının tavuklar üzerinde genetik çalışmalar yaptığını belirtti. Sonuçlara göre de beş ila on yıl arasında bir zaman çizelgesi verdi. Bu yüzden iddiayı ortaya atan bilim insanları eğer doğru yolda ilerliyorlarsa dinozorların geri dönüşü çok yakında olabilir.

2015 yılında Bilim insanları 5 Yıl İçinde Dinozorları Geri Getirebileceklerini İddia Etmişti. “Zaman dolmak üzere!”

Yine de endişelenecek çok da bir şey gözükmüyor. Olumlu bir ilerleme kaydedilip edilmediği konusunda küçük bir güncelleme bile yapılmadı. Sadece dinozorların tavuklardan daha büyük olmayacağı bilgisi verildi.
Mamafih, milyonlarca yıl önce nesli tükenmiş hayvanları geri getireceğimizden emin değiliz. Gelecekte; gerçek hayatta bir Jurassic Park açılırsa, kesinlikle ziyaret etmeyeceğiz.
Bunlar da ilginizi çekebilir:
Gerçekten Bir Dinozoru Hayata Döndürebilir Miyiz?
Dinozorlarla İnsanlar Birlikte Yaşadı Mı?
Biyoçeşitliliğin Dinozorları Öldüren Etkiden Kurtulması 10 Milyon Yıl Aldı
Editör / Yazar: Muhammed Ragıb ÇALIK
Kaynak: https://www.therichest.com/uncategorized/scientists-bring-back-dinosaurs/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yaygın Aspirin Kullanımının Faydaları Risklerinden Daha Az

Uzmanlar İnsanlar İçin Korkuyor! Eşeysiz Üreyen Vahşi Kene Grupları Bir İneği Emerek Öldürdü!