40 Bin Yıl Önce İnsan Eti Yeniyordu

Tübingen Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmalara ve hazırlanan rapora göre, 40 bin yıl önce bugünkü Belçika topraklarında yaşamış olan Neandertallerin insan eti yediğine dair çok sayıda bulgu olduğu anlaşıldı. Bilim insanlarına göre kendi türlerinin sadece etini yemiyor aynı zamanda kemiklerinden de faydalanıp, kemikleri araç gereç haline getiriyorlardı.

-jWTyyYU20Ogj4y91-eMPQ

Araştırmacılar Namur kenti yakınlarındaki Goyet Mağarası’ndan çıkarılan kalıntıları inceledi. Mağaradaki insan kemiklerini ve bunun yanında ren geyiği ve at kemiklerini de incelediler. İnsan kemiklerinde çok sayıda çentik ve kesik izlerine rastladılar. Bu izlerin insan eliyle yapıldığı belirlendi, ren geyiği ve at kemiklerindeki izlerle benzerlik gösteriyorlardı.

Araştırmacıların fikirlerine göre Neandertal insanı diğer hayvanlar gibi kendi türlerinin de derisini yüzüp parçalara ayırıyor, kemiklerini mızraklarını sivriltmek için kullanıyorlardı. Daha önce Fransa’da da yapılan çalışmalarda bu tür kanıtlar elde edilmişti. Neandertaller günümüzün modern kültüründe tipik “Mağara adamı” kalıbının sahibi tarih öncesi insan türüdür.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öldükten Sonra Ay’a Gömülmek İsterseniz 12 bin 500 Dolarınız Olmalı

Dünya’nın Ay’dan Başka Bir "Kozmik Arkadaş" ı Bulundu