51. bölge 'ye Zorla Girme Planlarına ABD Askeri Ordusu Cevap Verdi!

Geçen haftalarda internette yeni bir olay gündeme oturdu. Facebook ‘ta biri, herkesi bir araya toplamaya ve fırtınaya davet eden 51.bölge için bir etkinlik yaratmanın eğlenceli bir fikir olacağını düşündü. Grup, Nevada çölünde çok gizli bir askeri üs inşa etmeyi planlıyor ve iddialara göre 51.Bölge ’de gizlenen “uzaylıları görebilecekler”. Hava kuvvetleri üssüne girmeden önce katılımcıları uzun zamandır endişeli olan uzaylı komplo teorisyenleriyle topluca hareket etmeye davet ediyor.
İlgili makale: Eylül Ayında Yarım Milyon İnsan 51.Bölge ‘ye Zorla Girmeyi Planlıyor

ABD Askeri Ordusu 51. Bölge ‘ye Zorla Girme Planlarına Cevap Verdi!

51. bölge nedir?

51. bölge Nevada bölgesinde, Lincoln County ‘deki Edwards Hava Kuvvetleri Üssü ‘nün sınıflandırılmış bir parçasıdır. Komplo teorilerine göre ise ‘Roswell olayı’ sırasında kazanılan uzaylıları ve uzay gemilerini sakladıkları bir yerdir.
Şaka amaçlı başlayan bu Facebook etkinliği, ‘hepimiz Alan 51 turistik cazibe merkezlerinde buluşacağız ve katılımımızı koordine edeceğiz’ diyor.
1 milyondan fazla insan 20 Eylül ‘deki bu etkinliğe katılacaklarını söylüyor. Bu kadar fazla insanın bu etkinliğe katılacağı ortaya çıkınca ABD Hava Kuvvetleri halka çölün ortasında ki Alan 51 üssünden uzak durmaları çağrısında bulundu.

ABD Askeri Ordusu 51. Bölge ‘ye Zorla Girme Planlarına Cevap Verdi!

Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura Mc Andrews, Eylül ayında izinsiz giriş yapmayı düşünen insanlara ‘51.bölge ABD Hava Kuvvetleri için açık bir eğitim alanıdır. İnsanların askeri üsse gelmesi pek mümkün değildir.
Üs bölgesine girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu belirterek; sahada oldukça fazla silah bulunduğunu hatırlatırız. Hava Kuvvetleri Amerika ve varlıklarını korumaya her zaman hazırdır. Ayrıca üssün çevresindeki yasak bölge tabelalarında üsse girmeye çalışanlara karşı güç kullanılabileceği uyarısının yer aldığı belirtilmektedir’ mesajını verdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

ABD İstihbarat Teşkilatı Casusluk Yapan Yeni Bir “Yapay Beyin” Geliştiriyor
Pentagon neden UFO’larla ilgileniyor?
Pentagon’un UFO programının uçan cisimlerle sınırlı olmadığı iddia edildi
Editör / Yazar: Seval ÖZGÜR
Kaynak: https://www.iflscience.com/editors-blog/the-us-military-has-responded-to-plans-by-1-million-people-to-storm-area-51/

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Fizikçiler, Gökadaların Garip Simetrileri Hakkında Büyüleyici Bir Açıklama Sunuyor

Küresel Sorun: 5G Teknolojisi, Hava Tahminlerini Tehdit Ediyor