51. Bölge’de ilk dalga, Bölge’ye girmeye çalışırken tutuklandı.

Eğer son üç aydır 51. Bölge için neler olup bittiği hakkında bir fikriniz yoksa, şöyle özet geçelim. Geçtiğimiz temmuz Facebook’da “51. Bölge ‘yi basalım ve uzaylıları görelim” isimli bir etkinlik başladı.

Plana göre 20 Eylül’de bütün katılımcılar askeri üssün önünde buluşacak ve içeriye “Naruto Akını” düzenleyeceklerdi. Bunu yaparken güvendikleri tek şey “Hepimizi birden durduramazlar” varsayımıydı.

51.bölge
Foto: UYARI! Yasaklı bölge. Bu bölgeye bölge yetkilisinin izni olmadan girmek suçtur. İçeri girenler ve girenlerin yanında getirdiği eşyalar aranacaktır.

Olay ilk başta masum başlamıştı ama sonrasında işler kontrolden çıkmaya başladı. Bu konuda sayısız internet espirisi yapılması ve sosyal medya platformlarında paylaşılması dikkatleri etkinliğin üzerine çekmişti.

Etkinlik yetkilisi henüz “Bu bir şakadır. Lütfen gerçekten oraya gitmeyin çünkü giderseniz öldürülürsünüz.” diyemeden bir milyondan fazla kişi etkinliğe katılmıştı bile. En sonunda silahlı kuvvetler bir cevap verme gereği duydu.

51. Bölge’de ilk dalga, Bölge’ye girmeye çalışırken tutuklandı.Şimdilerde, etkinliğe bir hafta kala, bazı insanların gerçekten etkinliğe gideceğinden şüphelenildi (Bir çoğu bunun bir şaka olduğunu anlamıştı). Bir kaç insan çoktan hava üssünün 5 kilometre içerisine kadar girmeyi başarmış, ancak yakalanıp tutuklanmışlardı.

Tutuklanan iki genç Youtuber

Nye County Bölge Emniyet Müdürlüğü ilk dalga akıncıları tutukladıklarını belirten bir video açıklamasında bulundu. Tutuklanan iki genç Hollandalıydı, ve tabii ki Youtuber ‘lardı.

“20 Eylül 2019’da Nye County Bölge Emniyet Müdürlüğü, Nevada Test Sahası’na yabancı uyruklu akıncıların raporu hakkında cevap vermiştir.” (Nye County Bölge Emniyet Müdürlüğü, Facebook)
21 yaşındaki Govert Sweep ve 20 yaşındaki Ties Granzier’in, yüz binlerce aboneye sahip iki Youtuber, bu işte beraber oldukları kanıtlandı.

Foto: Burada olmak her zaman hayalimdi, şimdi ise çılgın maceralarımı kaydetme zamanı ve … 51. Bölge’yi…

Genç ikiliyi tutuklayan polisler arabalarında birkaç kamera, bir telefon, bir dizüstü bilgisayar ve bir drone buldular. Kameraları arandı ve tutuklanmadan hemen önce Nevada Test Sahası’nın içinden çekilmiş görüntüler bulundu.

İkili, ertesi gün 500 dolarlık kefaletle serbest kaldı. Bir Amerikan askeri üssüne girmek 500 dolara veya 6 aylık hapis cezasına mal olabilirdi. Hatta, bir sürü silahları olduğundan, belki de daha kötüsüne…

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Celal Üstel

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Yeni Çalışma Diyor ki Adrenalin Aslında Savaş ya da Kaç’a Neden Olmuyor

    Jüpiter’in Uydularından Biri Olan İo’da Dev Bir Volkan Patlamak Üzere