in ,

ABD Donanması Ufo ‘ların Gerçek Olduğunu Doğruladı

ABD Ufo gerçek olduğu onaylandı.

ABD Donanması Ufo 'ların Gerçek Olduğunu Doğruladı

ABD Deniz Kuvvetleri ‘Tanımlanamayan Hava Olyaları’ nı gösteren videoları doğruluyor; kamuoyuna açıklanmasına videoların gerçek olmasının kamuoyuyla paylaşılması gerektiği anlamına ‘gelmediğini’ savundu.

Yalnızca The Black Vault tarafından elde edilen bir dizi ifadede; ABD Deniz Kuvvetleri UFO ile ilgili üç videonun “tanımlanamayan hava olayları” veya UAP dedikleri şeyi temsil ettiğini doğruladı.

ABD Donanması Ufo ‘ların Gerçek Olduğunu Doğruladı

Videoların orijinalleri 2017 yılı Aralık ayı başında New York Times ve ToThe Stars Sanat ve Bilim Akademisi (TTSA) tarafından yayınlanmış (üçüncüsü Mart 2018 de yayınlanmıştı) ve “FLIR1”, “Gimbal” ve “GoFast” olarak adlandırılmıştı.

İlgili: İki pilot UFO gördüklerini söyledi, İrlanda inceleme başlattı

TTSA ‘nın internet sitesine göre, klipler “… ABD hükümeti tarafından yayınlanan ve resmi olarak tanımlanamayan hava olaylarının (UAP) gerçek olduğunu doğrulayan orijinal bir kanıt” olarak nitelendiriliyor. Donanmanın resmi tutumu TTSA’nın iddialarını kısmen de olsa doğrular nitelikte.

Bay Luis Elizondo tarafından yazılan Bilgi Özgürlüğü Yasası (FOIA) aracılığıyla gönderilen e-posta. İçinde, Bay Elizondo, yalnızca ABD hükümetinin kullanımı için araştırılan üç videonun doğruluğunu onayladı.

Deniz Kuvvetleri Harp İstihbarat Harekat Daire Başkan Yardımcısı Sözcüsü Joseph Gradisher “Deniz Kuvvetleri, bu videolarda yer alan nesneleri tanımlanamayan hava olayları olarak adlandırır” dedi.

“UFO” yerine “UAP”

ABD Donanması tarafından neden “UFO” yerine “UAP” ifadesinin kullanıldığı sorulduğunda, “ UAP (Tanımlanamayan Hava Olayları)”teriminin çeşitli askeri eğitim alanlarının hava sahasına yetkisiz olarak girdiği gözlemlenen / görülen, tanımlanamayan uçan cisimleri anlatan temel anahtar sözcük olduğu için kullanıldığını belirtti.

Bununla birlikte, Deniz kuvvetleri, Pentagon’ un 2019 Mayıs ayında The Black Vault’a gösterilen resmi tutum ile uyumlu olarak, fakat TTSA’ nın ABD hükümetinin kamera görüntülerinin kamuoyuna açıklanması için gizliliğini kaldırdığı iddialarına ters düşen bir şekilde üç videonun kamuoyuna açıklanmasını izin verilmediğini ileri sürdü.

Pentagon Sözcüsü Susan Gough, bu yılın başında The Black Vault’a “Videolar hiçbir zaman DoD tarafından halka kamuoyuna açıklanmadı. Ve hala saklanmaları gerekiyor” ifadesinde bulunmuştu.

Bay Gradisher, bu hafta Deniz Kuvvetleri adına Pentagonun tutumu ile uyumlu olarak  “Deniz kuvvetleri videoları genel halka yayınlamadı” ifadesini kullandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

NASA yöneticisi: Uzaylıların var olma ihtimali sandığımızdan çok daha yüksek

Pentagon neden UFO’larla ilgileniyor?

Pentagon’un UFO programının uçan cisimlerle sınırlı olmadığı iddia edildi

Nasa: Uzaylılar Bizi Çok Önceden Ziyaret Etmiş Olabilir

Çeviri: Ömer Faruk Güven

Kaynak: https://www.theblackvault.com/documentarchive/u-s-navy-confirms-videos-depict-unidentified-aerial-phenomena-not-cleared-for-public-release 

Ömer Faruk GÜVEN

Yazar Ömer Faruk GÜVEN

Ömer Faruk GÜVEN
29 Ekim 1980 yılında Eskişehir’ de doğdum. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü lisans, Yıldız Teknik üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü yüksek lisans mezunuyum. 2005 yılı Kasım ayından itibaren özel bir şirkette meslek hayatım devam ediyor. Yüksek Lisans yıllarında mesleki makale çevirileri yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Hobilerim çocuklarımla vakit geçirmek, kitap okumak ve bitkili akvaryum bakımı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve gelişmelerden İngilizce bilmeyen insanların da haberleri olması için içeriklerinin zenginleştirilmesine katkıda bulunmak üzere beyinsizler.net sitesinde makale çevirileri yapmaya başladım.

Makaleye Oy Ver!

2 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Leave a Reply
  1. Bilim somut veriler elde edilip ehil kaynaklarca doğrulandığı zaman üzerinde konuşulur.American menşeili veriler üzerinde iyi düşünmek gerekir.Bilimsel konuşmalarda doğruluğu ispatlanmamış şeylere bilgi olarak değer verilmemesi gerekir.EMperyalizm insanlığı her zaman aldatmıştır……?

5 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

  5. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Bilim insanları, Solaklık ile İlgili Yeni Şaşırtıcı Bilgiler Tespit Etti

ABD: “Çin, askeri uzay teknolojilerimizi çalıyor!”