Abd Koronavirüs İle İlgili İlk Bebek Ölümünü Bildirdi!

ABD’de ki Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili ilk bebek ölümü bugün (28 Mart) Şikago bölgesinde bildirildi. Şikago Halk Sağlığı Bölümü (IDPH) Direktörü Dr. Ngozi Ezike: ‘’Daha önce bir bebekte COVİD-19 ile ilişkili bir ölüm olmamıştı. Ölüm nedenini belirlemek için inceleme devam ediyor. Bu ölümcül virüsün yayılmasını önlemek için elimizden geleni yapmalıyız. Kendimizi korumak için değil, etrafımızdaki insanları korumak için.” dedi.

Cooke ilçesinde yaşayan bebeğin yaşı henüz açıklanmadı. Üstelik bu, COVID-19’un neden olduğu doğrulanan ilk bebek ölümü değil. New England Journal of Medicine dergisinde yayınlanan 18 Mart raporuna göre, hastalığa yakalanmış olan 10 aylık bir Çinli bebek, Wuhan Çocuk Hastanesine kabul edildikten 4 hafta sonra öldü.

Bu transmisyon elektron mikroskobu görüntüsü, virüs yüzeyinden çıkıntı yapan taç benzeri sivri uçları daha iyi vurgulamak için farklı tonlarla renklendirilmiş SARS-CoV-2’yi gösterirNIAID-RMLCOVID-19’un, pandemi olarak ilan edilmesiyle beraber doktorlar her yaş grubundaki insanların virüse veya şiddetli sağlık etkilerine karşı bağışıklı olmadığını fark etti. Ancak yinede yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık, hala yaşlı erişkinlerde daha şiddetli görünmektedir.

Şikago’daki COVID-19 ölümlerinin % 85’inden fazlası 60 yaş ve üstü hastalarda olmuştur. Ve ABD genelinde, doğrulanmış COVID-19 vakalarının %31’i 65 yaş ve üstü yetişkinlerde meydana gelmesine rağmen, bu yaş grubu, hastaneye yatışların %45’ini, YBÜ’YE kabullerin %53’ünü ve ölümlerin %80’ini temsil ediyor.

( Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri, 26 Mart, Morbidite ve Mortalite Haftalık Raporu.)
Şu anda, Şikago 43 ilde 3.491 COVID-19 vakasını ve 47 ilgili ölümü doğrulamıştır. IDPH, 1’den 99’a bütün yaş gruplarının enfekte olabileceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tarihin Bu Güne Kadar Gördüğü En Kötü 20 Salgın

Kargo Paketleri Koronavirüs Bulaştırır Mı?