ABD Ordusu Warp Motoru Hakkında Gizemli Bir Rapor Yayınladı

Gerçekten ışıktan daha hızlı yolculuk yapabilir miyiz? ABD Savunma Bakanlığı, Ağustos 2008’den sonra, daha önce hiç görülmemiş itme, kaldırma ve gizli hareket de dahil olmak üzere, hava uzay teknolojisine bakmak için onlarca araştırmacıyla anlaştı.

İki araştırmacı, “Warp Motoru, Karanlık Enerji ve Manipülasyonun Ekstra Boyutları” başlıklı tahrik kategorisi için 34 sayfalık bir raporla geri döndü. Belge, Savunma İstihbarat Dairesi tarafından yeni yayınlanmış olmasına rağmen 2 Nisan 2010’a tarihlendirildi. ( Business Insider, ilk olarak Paul Szoldra’nın ‘Görev ve Amaç’ postasından öğrenmiştir.)

Yazarlar, daha yüksek, görünmeyen boyutlar ve negatif ya da “karanlık enerji” nin gizemlerini kırmaktan çok uzak olamayacağımızı, fizikçilerin evreni her zamankinden daha hızlı bir şekilde ittiğini düşündüklerini ileri sürüyor.

“Bu yüksek boyutsal alanın kontrolü, yoğun karanlık enerjinin üzerinde bir teknolojik kontrol kaynağı olabilir ve eninde sonunda egzotik tahrik teknolojilerinin gelişiminde rol oynayabilir; özellikle bir warp motoru.” ifadesi yer almaktadır.

Ek olarak “Kendi güneş sistemimizdeki gezegenlere yapılan yolculuklar yıllardan ziyade saatler alacak ve yerel yıldız sistemine giden yolculuklar yüz binlerce yıldan ziyade haftalar içinde ölçülecek.” dedi. Ancak, raporun kapsadığı konuları inceleyen ve izleyen Caltech’teki teorik fizikçi Sean Carroll’un, raporun iyimserliği üzerine dökeceği çok fazla soğuk suyu vardı.

Carroll sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu potansiyel olarak gerçek dünyadaki uygulamalarla yapılabilecek bir şey varmış gibi giyinen kuramsal fizik bitleri ve parçalarıdır.” “Bu bir çatlak değil. Bu Maharishi’nin, yerden uçmak için ruh enerjisini kullanacağımızı söylemesi gibi bir şey de değil – bu gerçek fizik.

Ama bu, yakın zamanda ve muhtemelen hiçbir zaman mühendislikle bağlantı kuracak bir şey değil.” Raporda bağlantı olarak listeye yazılmış DIA yetkilisi James Т. Lacatski, Business Insider’dan bir soruyu hemen yanıtlamadı.

Warp Motoru Çalışması Nereden Geliyor

Bu çalışmanın niteliği hâlâ halka açılma yolundadır. Bilindiği üzere, ABD ordusunun yeni düşman teknolojilerini önceden tahmin etmesine ya da tanımlamasına yardımcı olan bir “edinim tehdidi desteği” referans dokümanıdır. (görünürde çok çok kurumsal olanları içeren.)

Ayrıca, Gelişmiş Havacılık Silah Sistemi Uygulamaları Programı adı verilen bir şey için “bir dizi ileri teknoloji raporları” çalışması da oldu. Bu, Las Vegas’taki KLAS-TV’nin yakın tarihli bir hikayesine göre, UFO görüntülerinin askeri personel tarafından rapor edilmesine yönelik bir çaba olan Gelişmiş Havacılık Tehdit Tanımlama Programı’nı içeren daha büyük bir programdı.

New York Times ve Politico, Aralık ayında AATIP’in varlığını ortaya koydu. Çıkışlar, eski ABD senatörü Nevada’dan Harry Reid’in örgütlenmesini ve milyonlarca devleti, bazen ” kara para ” olarak adlandırılan gizli hükümet fonlarını güvence altına aldığını söyledi.

Bu paranın büyük bir kısmının, Bigelow Aerospace aracılığıyla özel uzay istasyonları inşa etmek için çalışan bir emlak şirketi olan Robert Bigelow’a gittiği söyleniyor. Reid’in bir arkadaşı olan Bigelow, yıllardır kendi UFO araştırmasını finanse ediyor.

Bigelow Havacılık İleri Uzay Çalışmaları adlı milyarder hükümet fonunu güvence altına almak için ve 46 araştırmacıyı ve ” diğer onlarca destek personeli”ni işe alabilmek için ayrı bir varlık oluşturdu.

Anonim bir üst düzey istihbarat yetkilisi, Politico’ya, AATIP’in çoğunlukla bilinmeyen Çin ve Rus askeri teknolojilerinin varlığını kökünden kazımaya başladığını söyledi. Ancak yetkililer birkaç yıl sonra ” ortak görüş ana fikre dair hiçbir şey bulamamış olmaktı” dedi. “Onlar kağıt ürettiler” diye ekledi. ” Bütün bunların sonunda, bulabileceğimiz hiçbir şey yoktu.” AAWSAP ve AATIP’in 2011 veya 2012 yıllarında finansmanının tükendiği bildirildi.

Times, AATIP tarafından elde edilen ürkütücü videoları izledikten sonra bile, bilim adamları UFO’lara şüpheyle yaklaşıyorlar. Bunlardan biri, “yüksek hızda hareket eden ve hareket ederken dönen bir çeşit aurayla çevrelenmiş bir uçakla” karşılaşma olduğunu gösteriyor, dedi.

Dünya Dışı İstihbarat Araştırmaları Enstitüsü’ndeki kıdemli bir gökbilimci olan Seth Shostak, daha önce Business Insider’a, 50 yıl süren yabancı ziyaretlerden sonra “ziyaret edildiğimize dair gerçekten iyi kanıtların hala su yüzüne çıkmadığını” söyledi. Shostak, “Uzaylıların yüzlerce ışık yılı boyunca hiçbir şey yapmamak için gelmeleri biraz tuhaf olurdu” diye ekledi.

Warp Motorunun Fiziği 

Warp motoru çalışmasında, yazarlar fizikte birçok sağlam fikir ortaya koydu. Bu kavramlar karanlık enerjiyi içerir; Albert Einstein ‘ın öncülük ettiği genel görelilik, uzay-zaman ve yerçekimsel dalgaların çarpışması gibi, evrendeki bazı tuhaf ama gerçek fenomenleri öngördü; Kuantum “vakum enerjisi” nin varlığını tanımlayan Casimir etkisi; ve M-teorisi, belki de bir warp sürücüsünün kullanabileceği yedi ekstra boyutun, zaman dahil olmak üzere aşina olduğumuz dörde sarılabileceği fikri gibi. Daha sonra bu çalışmayı Einstein’ın ana kuralını yıkmak için potansiyel olarak kullanabilecekleri bir alan yaratmak için bir araya getirir:

Hiçbir şey bir boşlukta ışıktan daha hızlı hareket edemez. Çalışma, çeşitli yerlerin bir tablosunu ve ışık hızının 100 katı hızla seyahat etmek için uzay-zamanını bükerek ne kadar çabuk ulaşılabildiğini içermektedir.

Warp Motoru Bir Çılgınlık Değil

Rapor bunun işe yarayabilmesi için, çok fazla karanlık enerji kullanarak ekstra bir boyutu bir ”baloncuk”a dönüştürmek olduğunu söylüyor. Geminin önündeki bir uzay-zamanın sözleşme bölgesi, artı arkasından genişleyen bir bölge, daha sonra balonu hızlandıracak ve ışık hızını teknik olarak aşmadan bir tür uzay-zaman tüpü gönderecekti.

Carroll aynı zamanda bir warp motoru konseptinin ” rackpot(çılgın) olmadığını” söylüyor. (Meksikalı teorik fizikçi Miguel Alcubierre, 1994 yılında bu kavramı icat etti.) Carroll, “Işık hızından daha hızlı gidemezsiniz, ancak yapmayı hayal edebileceğiniz şey, uzay zamanı etkili bir biçimde bükerek ışık hızından daha hızlı hareket ediyormuş gibi görünmek” dedi. “Eğer Alpha Centauri’ye gitmek istiyorsanız, örneğin kendinize şu soruları sorabilirsiniz: ‘Peki, Alpha Centauri’nin yanımda olması için uzay-zamanı bükebilir miyim, böylece oraya gitmek binlerce yıl yerine bir gün sürecek?

Bunu yapmak için uzay zamanı bükebilir miyim? Ve cevap tabi, yapabilirsin.”Ama Carroll DIA raporunun analizinde çok ileri gittiğini söyledi. “Warp motoru diye bir şey var, ekstra boyutlar var, Casimir etkisi var, ve karanlık enerji var – bunların hepsi doğru” dedi.

“Ancak, yaşamlarımızda veya 1000 yıl içinde herkesin bu fikirlerden herhangi birinden faydalanarak , savunma amaçlı ya da bunun gibi herhangi bir şey için bir şeyler yapma şansı sıfır.”

Işıktan daha hızlı seyahatin sorunları ve tehlikeleri 

Carrol, warp motorunun makul realiteden bu kadar uzaklaştırıldığını çünkü hiç kimsenin negatif enerjinin ne olduğunu, nasıl yapılacağını veya nasıl saklanacağını bilmediğini söyledi. Dahası, Alpha Centauri gibi bir yere ulaşmak için ihtiyacınız olan negatif enerji miktarı -Dünya’ya en yakın yıldız sistemi 4.367 ışıkyılı uzaklıkta – 100 metreküplük bir gemiyle birkaç yıl içinde gerçekten de astronomik. Carroll, “Tamamen çılgınca bir konuşma” dedi.

“Böyle Oh, daha iyi transistörlere ihtiyacımız var gibi bir şey değil. Bu, fizibilite alanında herhangi bir yerde olmayan bir şey.” Çalışma, sonuçlarının spekülatif olduğunu, negatif enerji rakamının “gerçekten de inanılmaz bir sayı olduğunu” kabul ettiğini ve “karanlık enerjinin gerçek doğasının tam olarak anlaşılmasının uzun yıllar alabileceğini” de ekliyor. “Sanırım fiziği daha iyi biliyor olsaydık, sadece” Hayır, bunu yapamazsın “derdik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eski Tabletler Kayıp Mezopotamya Kraliyet Şehri'nin Yerleşimini Gösteriyor

Bill Gates: Yaklaşan Bir Hastalık 6 Ay İçinde 30 Milyon Kişiyi Öldürebilir