Aç Kedilerin Bazen İnsan Vücudunu Yediği bilinmektedir. Bir Grisly Deneyi

Aç Kedilerin Bazen İnsan Vücudunu Yediği bilinmektedir. Bir Grisly Deneyi Nasıl Olduğunu Ortaya Çıkarıyor. Ayrışan bir beden insanları mahvedebilir, ancak birçok canlı için, insan eti, yaygın olarak bilinmeyen küçük yaratıklar için bir nimettir.

Tipik bir örnek: Yeni bir çalışma, Colorado’daki bir ayrışma araştırma tesisinde vahşi kedilerin kameraya nasıl yakalandıklarını ve insan eti için çitlerin üzerinden nasıl geçtiğini detaylandırıyor. Biri tekir diğeri siyah olan iki ayrı yaban kedi türleri beslenmek üzere tekrar tekrar belirli bir cesede geri döndüğü gözlemlendi.

İlgili: Kedi Türleri ve Karakteristik Özellikleri

Aç Kedilerin Bazen İnsan Vücudunu Yediği bilinmektedir. Bir Grisly Deneyi Nasıl Olduğunu Ortaya Çıkarıyor

Duyulmamış olmasına rağmen, kedilerde bu tür davranışlar nadiren belgelenir; bu, çoğunlukla ölen sahibinin evinde kilitli evcil hayvan kedilerinde görülür.

Ancak, vahşi doğada gözlemlemek, tabiri caizse, kedilerin genel ceset süpürücü profilindeki rolünü anlamaya yardımcı olabilir.

Araştırmacıların makalelerinde yazana göre: “Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki vahşi kedilerin yaygınlığı nedeniyle, bu çöpçülerin davranışlarını anlamak, perimortem (Ölüm anı) ve postmortem(ölümden sonraki) doku hasarı arasında ayrım yapmaya yardımcı olabilir”.

Bir kediye sadece bakarak vahşi olup olmadığını söylemek imkansızdır

Bunun gibi ayrışma araştırma tesislerinde, insan cesetleri açık havada bırakılır. Böylece bilim insanları doğal çevrede zaman içindeki değişiklikleri gözlemleyebilirler. Bu, adli bilim insanlarının ileri bir çūrūme durumunda bulunan bedenler için ölüm zamanlamasını ve ölüm nedenini daha iyi belirlemelerine yardımcı olabilir.

Hem gece hem de gündüz sokak hayvanları bu doğal ortamın bir parçası olduğundan, oyun kameraları gelişlerini ve gidişlerini filme almak için ayarlanmıştır. Ve Colorado Mesa Üniversitesi Adli Araştırma Merkezi, vahşi doğmuş ve büyümüş iki yabani kediyi ortaya çıkardı.

Elbette, Bir kediye sadece bakarak vahşi olup olmadığını söylemek imkansızdır. Araştırmacılara göre, kedilerin arka arkaya gece döndükleri zaman, vahşi olduklarını varsaymak makul görünüyor.
İlk kedi, tekir, vücudu tesise getirilmeden önce soğutulmuş ve açık havada bırakılmış 79 yaşındaki bir kadının cesedine gitmeye başladı.

Kedi çoğunlukla kameranın menzilinin biraz dışına çıksa da, araştırma, kedinin cesedin sol koluna ve göğsün yumuşak dokusuna – özellikle deri ve yağ – odaklandığını gösterdi.

İkinci kedi, siyah olan, otopsi yapılan 70 yaşındaki bir adamın cesedine gitti. Sol omuzdaki otopsi insizyonu boyunca sol kolun, omuzun ve karnın yumuşak dokularını yiyordu.

(Tıpta belli bir vücut dokusuna (cilt, organ vs.) cerrahi olarak kesi yapılması, şak yapılması manasında kullanılır.)

Kedi 16 gecenin 10’unda geri döndü

Aç Kedilerin Bazen İnsan Vücudunu Yediği bilinmektedir. Bir Grisly Deneyi Nasıl Olduğunu Ortaya Çıkarıyor

Kedi 16 gecenin 10’unda geri döndü, yaklaşık bir ay boyunca kayboldu ve sonra üst üste iki gece daha vücuda geri döndü.

Aslında, ev kedilerinin (ve köpeklerin) ölen bir sahibini ısırmaları oldukça iyi tespit edilmiştir. Ve, mantıklı olarak: Tom Tildrum, etli, bereketli bir evde kilitlenirse ve başka bir gıda kaynağı yoksa, elbette mevcut olanlarla ilgilenecektir.

Genellikle, bu tür evcil hayvanlar yumuşak, açıkta kalan bitler için gider. Bu, dudakları ve burnu veya elleri ve ayakları içerebilir. Yabani kediler, belki de vücudun diğer kısımlarına daha kolay erişildiği için özellikle bu bölgelerin yakınına gitmediler.

Araştırmacıların yazdığına göre: “Her iki kedi de nispeten erken ayrışan bedenleri tercih etti. Beslenme, bedenler erken ayrışma belirtileri gösterdiğinde başladı ve nemli ayrışmanın başlangıcında sona erdi.”

Tüylü evcil hayvanlarımız etimizi yese de, araştırma adli analize yardımcı olmak için beslenme davranış profilleri oluşturmada önemlidir. Ayrıca kedi dostlarımızı daha iyi anlamamıza yardımcı olur.
Kediler yırtıcı olmasına rağmen, aynı zamanda fırsatçıdırlar ve yemek yemek içi atıştırmalıkları tercih ederler. Şimdi biliyoruz ki, doğada olduğu gibi evde de bu atıştırmalıklar … bizi içeriyor.

Araştırma Adli Bilimler Dergisi’nde yayınlandı.

Çeviri: Ayhan Mete GÜNAY

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamayı Durdurmanın 10 önemli Yolu!

    Albert Einstein 14 Mart Doğum Günü. Bir Dahinin Hayatı!