içinde ,

Bir Adam, Bel Ağrısını Geçirmek İçin Koluna Spermini Enjekte Etti

Bel Ağrısını Geçirmek İçin Koluna Spermini Enjekte Eden Adam

33 yaşında İrlandalı bir adam kronik bel ağrısına iyi geleceğini umarak her ay kendi spermini iğneyle sağ kolundan damarlarına ve kaslarına enjekte ediyordu. Böylece kronik bel ağrısının ortadan kalkmasını umuyordu.
Evet, biz de buna bir anlam veremedik. Tıp dünyasında da eşi benzeri görülmemiş.
Doktorlar bu alışılmadık vakayla bahsi geçen şahıs, ağır eşya kaldırması sonucu birkaç gün boyunca yaşadığı bel ağrısı şikayetiyle hastaneye gelince karşılaştı.
Muayeneden sonra sağlık personelleri adamın sağ kolunun, ciddi deri altı enfeksiyonu belirtileriyle kırmızı ve şiş olduğunu fark ettiler. Röntgenle bakınca da adamın derisinin altında bir apse oluştuğunu gördüler.

Son gelen bel ağrısı atağıyla da birkaç doz birden uygulamış.

Bir Adam, Bel Ağrısını Geçirmek İçin Koluna Spermini Enjekte Etti

Hasta, bunun sebebinin kendi spermini enjekte etmesi olabileceğini söyledi. Bir süredir bel ağrısıyla uğraşan bu beyefendi, kısmen yenilikçi bir planla çıkagelerek kendi spermini damardan ve kastan enjekte ederek bu sorunu çözmeye çalışmış.
Geçen bir buçuk yıl boyunca her ay bir doz kendi yaptığı “ilacını” kullanmış. Son gelen bel ağrısı atağıyla da birkaç doz birden uygulamış.
Bu vakanın çalışması İzlanda Tıp Dergisi’nde “Spermli” Zararsız Bel Ağrısı: Alışılagelmedik Derialtı Apsesi başlığı altında Ocak 2019’da yayımlandı. Yazarlar, herhangi bir açıklama bulabilmek için hem klinik hem de alternatif tıp kaynaklarındaaraştırma yapmalarına rağmen bir sonuca ulaşamamışlar.
Bir Adam, Bel Ağrısını Geçirmek İçin Koluna Spermini Enjekte Etti

Yazarlar: “EMBASE, PubMed, Google scholar üzerinde ve diğer internet kaynaklarında, bel ağrısının yanı sıra diğer tıbbi ve tıbbi olmayan kullanımları için damardan sperm enjeksiyonu üzerine kapsamlı bir araştırma yapılmıştır.”
“Farelere ve tavşanlara deri altından sperm enjeksiyonunun etkileri üzerine bir rapor (1945) bulunmasına rağmen insanlara enjektesine dair bir kaynak bulunamadı.”
Tıp dünyasında spermin sözüm ona faydaları daha önce gündeme gelmiş bir konu. Alerjik reaksiyonları test etmek için bazen minimum dozlarda deri altına uygulanılıyor ve sperm duyarlılığını tedavi etmek için de kullanılıyor.
Ancak bel ağrısını bir yana, herhangi bir ağrıyı hafifletmek için kullanılması daha önce görülmemiş bir yaklaşım.
Bu adamın hikayesinin burada bitmediği kesin. Ama bu konuyu biz de doktorlar da irdeleyecek değiliz.
Hastaya selülitis – deride bakteri kaynaklı bir enfeksiyon- teşhisi kondu.
İlgili makale: Selülitis Nedir?
Doktorlar, ona damardan alınan anti mikrobik ilaçlar yazdı ancak tedaviyi ilerletemeden hasta, hastaneden ayrıldı.
Demek ki bel ağrısı azalmış.
Bu araştırma İrlanda Tıp Dergisi’nde yayımlandı.
Bu makalenin ilk hali Ocak 2019’da yayımlandı.
Berna DENİZ / Science Alert

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum