CDC Başkanı, Virüsün İkinci Dalgasına Karşı Uyardı

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) başkanı Robert Redfield, yeni bir salgının grip sezonuna yaklaşması nedeniyle tehlikenin daha yüksek olduğunu söyledi. Redfield, bu durumun ABD sağlık sistemine “hayal edilemez bir yük” olacağını söyledi. ABD, 867.771 onaylanmış vaka ile zirvede ye alıyor.

CDC Başkanı, Virüsün İkinci Dalgasına Karşı Uyardı. Fotoğraftaki isim: Robert Redfield

Redfield,Salı günü Washington Post ile yaptığı röportajda, “Virüsün önümüzdeki kış tazelemesi saldırının henüz atlatmakta olduğumuzdan kısmından daha zorlu olma olasılığı yüksek”olduğunusöyledi.

“Grip ve koronavirüs salgınına aynı anda sahip olacağız”

Ayrıca salgının yayılmasını önlemek için alınan önlemlerin kademeli olarak azaltılmasına başlansa bile bireylerin sosyal mesafe kurallarını uygulamaya devam etmesinin önemli olacağını söyledi.

‘Gerçekten, gerçekten zor’

CDC Başkanı, Virüsün İkinci Dalgasına Karşı Uyardı

Redfield grip aşısı almanın önemini vurguladı ve düzenli grip mevsiminin azalması nedeniyle koronavirüsün ABD’ye geldiğini söyledi. Bu yüzden gelecek yaz aylarında ABD sağlık çalışanlarının Amerikalıları “grip aşısı olmaya ikna etmeleri” gerektiğini ifade edip böylelikle grip nedeniyle hastaneye gideceklerin sayısının da azaltılabileceğini söyledi. Aşı yaptıramazsanız “Koronavirüs kapabilecek anneniz veya büyük anneniz için hastanede bir yatak ayırmış olabilirsiniz”” dedi.

Eğer virüs kış döneminde- grip mevsiminde- patlak verseydi sağlık sistemlerinin bu durumla başa çıkmasıyla ilgili “gerçekten, gerçekten zor olabilirdi” dedi.

Yazan: Berk Keskin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Evcil Hayvanlardan Koronavirüse Yakalanabilir Miyiz?

İklim krizi ve yoksulluğun hafifletilmesini el ele gidermeliyiz