Çin, Genetiği Değiştirilmiş Üçüncü Bebeğin Doğduğunu Onaylıyor!

Çin, CRISPR ile Genetiği Değiştirilmiş Üçüncü Bir Bebeğin Doğduğunu Onaylıyor! Ancak bebeğin durumu hakkında kimse bir açıklama yapmıyor.

Çin devleti tarafından işletilen Xinhua ajansı tarafından, geçen pazartesi He Jiankui ‘nin Dünyanın ilk CRISPR  ile tasarlanmış bebeklerini oluşturmasından dolayı 3 yıl hapis cezası aldığı duyruldu.

İlgili: CRISPR / Cas9 Nedir?

Genetiği değiştirilmiş bebeklerin doktoru. He Jiankui

Bu şaşırtıcı bir haber değildi çünkü Çin devlete bu olaya tepki göstermişti.
Ancak Xinhua’nın son raporunda tahmin edilemiyecek bir haber duyruldu; “Resmi olarak genetiği değiştirilmiş üçüncü bebek dünyaya gelmişti.”

Kasım-2018 yılında Bilim insanı genetiği değiştirilmiş ikizleri açıklarken bir kadının da düzenlenmiş bir embriyo ile hamile olduğunu ağzından kaçırmıştı.

Ocak ayında Stanford Üniversitesinden William Hutlbut haber ajansı A. France-Press ile üçüncü genetiği değiştirilmiş bebek hakkında konuştuğunu söyledi.

William H. o sıralar kadının 12 ya da 14 haftalık hamile olduğuna inandığını bunun sonucunda üçüncü genetiği değiştirilmiş bebeğin haziran temmuz içerisinde doğum yapabileceğini söyledi.

He Jiankui
Çin, Genetiği Değiştirilmiş Üçüncü Bir Bebeğin Doğduğunu Onaylıyor!

Temmuz geldi geçti üçüncü genetiği değiştirilmiş bebek hakkında herhangi bir haber olmadı. Şimdi Çin bebeği doğruladı ama bebeğin cinsiyeti, sağlık durumunu veya doğumda herhangi bir komplikasyon olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

Biz bu bebeğin doğduğunu biliyoruz. Dünya şuan ikisi yürüyen biri emekleme döneminde olan üç genetiği değiştirilmiş bebeğe sahip görünüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Nurhatun ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Bilgisayarlar Neden Gerçekten Rastgele Sayılar Üretemez?

zaman

Zaman Nedir?