Devam Etmek İmkansız Olduğunda, Yaşamaya Devam Etmek İçin 7 Güçlü Neden

Devam Etmek İmkansız Olduğunda, Yaşamaya Devam Etmek İçin 7 Güçlü Neden. Öyle ya da böyle, çoğumuz hayatlarımızı kendi çıkarlarımızın dışında bir şeye adarız. Bir eş, çocuk, kariyer ya da başka bir şey olabilir; ne olursa olsun, sabah kalkmanızı, uykuyla savaşmanızı ve yeni bir güne başlamanızı sağlayan şeylerdir.

Yaşama amacınız için, ruhunuzdakiyle ya da onsuz, kendinizle ilgili yapacağınız fikriniz olmayabilir.
Ve bir gün bu gerçek olabilir. Hayatınızı adadığınız ve devam ettirdiğiniz tek şeyi kaybettiğinizde, aniden her şeyiniz parçalanmaya başlar. Ertesi gün için heyecanınız ve bir sonraki adımı atma isteğiniz yok olur.

Devam Etmek İmkansız Olduğunda, Yaşamaya Devam Etmek İçin 7 Güçlü Neden

Yaşadığınız acı sizi paramparça yapabilir. Hayatınızı çevreleyen her şey anlamsız ve hiçlik duygusuyla bir anda sarılabilir. Hayat devam ettirilemeyecek kadar imkânsız görünür. Birçok insan yaşama amacını kaybettiğinde intihara yeltenmeyi dahi düşünebilir.

Şu an bir seçeneğiniz var. Vazgeçebilir ya da yaşama amacınızı yeniden tanımlayabilirsiniz.
Devam etmenin imkânsız olduğunu hissetmeye başladığınız anda yaşamaya devam etmenizi sağlayacak 7 nedeni sizlerle paylaşıyorum.

1. Hayat her zaman ilerler ve değişir

Büyük bir acı tecrübeyi yaşadığınızda ve devam edemeyeceğinizi hissettiğinizde, tüm dünyanın size takıldığını hissedersiniz. Çevrenizdeki arkadaşlarınız ve aileniz ayağa kalkmanız gerektiğini, olan şeylere rağmen devam etmenizi ve hemen harekete geçmeniz için size bolca nasihatler verirler.
Bu nasihatlere ulaşmanın kolay olduğunu düşünürler.

Yaşadığım acıları hissederek bu nasıl bu kadar mümkün olabilir?

Hiçbir şey olmamış gibi yeniden devam etmeyi neden bu kadar kolay sanırlar?

Gibi düşünceler sizinde aklınızdan çıkmayabilir.

Ama gerçek şu ki, Haklılar. Durumunuz ne kadar korkunç olursa olsun değişecektir. Hareket etmek zorunda olduğunuzda zamanınız gelecektir.

2. Yaşama nedeniniz tamamen size bağlı

Şuan doğru olarak görmeyebilirsiniz fakat hayatın amacı kariyere, işe ya da başka bir şeye bağlı değildir. Sadece hayatınızın uzun zamandır anlamının olması, hayatınızın böyle kalacağı anlamına gelmez.

Hayatın anlamını bir kişiye ya da bir şeye bağlamamalısınız.

Bu ne kadar güçlü olduğunuzu ve ne kadar dinamik olduğunuzu gösterir.

Hayatın anlamı ve devam etme istediği sadece bir fikir değil, içinizdeki bir canlı gibidir.

3. Hayatınızın anlamını bulmak zorunda değilsiniz

Devam Etmek İmkansız Olduğunda, Yaşamaya Devam Etmek İçin 7 Güçlü Neden

Gerçek amaçlarını bulmak için kaybolan çok insan gördüm. Düzinelerce kariyer, yüzlerce potansiyel partner ve hayal kırıklıkları yaşar ve yaşatırlar çünkü yapmak ya da birlikte olmak için doğduklarını hissetmezler. Sonunda vazgeçerler ve teslim olurlar. Bir şey yapmaları ya da özel biriyle beraber olma fikirlerinden vazgeçerek daha da kötü hissederler.

Gerçekten  olan aslına bu benim tepkim. Bir süre için tamamen amaç arayışımdan vazgeçtim.
Şaman Ruda Iande ile derin bir konuşma yaptım. Amacımı keşfetmem için farklı bir yol gösterdi.
Ruda kısaca şöyle açıklıyor:

Amaç farklı bir şeydir. Dünyayı değiştirmek zorunda değilsiniz. Bugün hayattan ne aldığınızdan, hayata nasıl katkıda bulunabileceğiniz bakış açısına düşüncelerinizi kaydırmanız yeterli olacaktır. Birçok insan bunu anlamıyor ve gerçekten hastalanıyor, daha fazlasını yapmak için çok çalışıyor. O zaman hayattan ne kadar aldığınız çokta önemli değil, çünkü sizi tatmin etmeyecek.

Yerine getirme içten dışa gelir. Oyunculuk, elinizden gelenin en iyisini yapmak, temel bencilliğinizi aşmak ve yaşam zincirine katkıda bulunmaktan gelir. Dev olmasına gerek yok. Dünyayı değiştirmesine gerek yok. Kalbinizin sadece sıcak ve iyi olması gerekir.

4. Nezaket ile başlayarak amacınızı bulabilirsiniz

Hayatın amacını ararken, iç gözlemsel olmak çok daha kolay. Çevrenizde var olan her şeyin analizini yapmaya başlarsınız. En kötü eleştirmen olursunuz. Farklı olmak ve hayatınızın daha iyi olmasını istersiniz. Bu düşünce zincirini kırmak için ve her şeyin yolunda gittiğini görebilmek için bir yol var.
Amacınızı tanımlamak ya da yaşamak için bir neden bulmak yerine, eylemlerinizle kendinizi bulmaya çalışın.

Nezaketle başlayın. Kendinize ve etrafınızdakilere karşı kibar olun. Sadece kendinize değil başkalarına da saygı duyduğunuzu ve sevdiğinizi hatırlatan küçük ve basit eylemler yapın. Şefkatle başlayarak çevrenizdeki yaşama aktif olarak katkıda bulunan biri olursunuz. Daha sonra amacınızı eylemlerle somutlaştırmaya başlarsınız. Zaman içinde, sürekli olarak üstlendiğiniz eylemler üzerinde düşünerek yaşam nedenlerinizi dile getirebileceksiniz.

5. En zor anlar bizi tanımlayan anlardır

Kimsenin trajedi yaşamasını istemezdim. Gerçek olan şu ki:

Hayatımızdaki en zor anlar, bizi en çok tanımlayan anlardır.

Size bir örnek verecek olursam, Neale Daniher’ın hayatına bakabilirsiniz. Karşılaştığı inanılmaz zorluklarla savaşan inanılmaz biridir.

Daniher’in bir sözünü paylaşmak isterim:

‘Hayat zorlaştığında bunun bir tren enkazı olduğunu ve fırsat olmadığını düşünüyorsunuz. Her zaman fırsat vardır.

Suçlu oyunundaysanız, vay benim için zavallı adamı alma düşüncesindeyseniz, onu asla bulamazsınız.

Benim fırsatım ALS ile savaşmaktı. Benim galip gelmeme izin verdi. Amaç bulmama izin verdi. Bana olanları aşmak için.’

6. Yeni bir yaşam nedenini bulmak için kendinize ve ailenize borçlusunuz

Hayatınıza devam etmek için hiçbir neden bulamıyor gibi hissedebilirsiniz. Size amaç veren ilhamı ve yaşam tutkunuzu kaybettiniz.

Ama içinizde bir ışık titremesi hissediyorsunuz. Diğer insanlara, diğer ilişkilere ve sizin dışınızdaki diğer şeylere dayanarak yaşam nedenlerinizi tanımlayarak gücünüzden vazgeçtiğinizi görebilirsiniz. Artık yaşama nedenlerinizin küçük nezaket eylemlerinden gelebileceğini görmeye başlıyorsunuz. Her zaman içinizde var olan bir amacı keşfedebilirsiniz.

Ayrıca, sorumluluğu kabul ederseniz ve ondan uzak durmazsanız, karşılaştığınız engellerin en büyük fırsatınız olabileceğini görebilirsiniz. Bu sadece biraz yankılanıyorsa, tebrikler. Perspektifte çok önemli bir değişimden geçiyorsunuz.

7. Dünyadaki değerini hafife alma

Bu, devam edemeyeceğinizi hissettiğinizde yaşamak için yeni nedenler bulma fırsatını kaçırmanızın özünü gösterir. Peterson, dünyada sahip olduğunuz gerçek değeri genişler. Bu sözleri verirken, bir dinleyici üyesinin intihar edip etmemeleri veya yaşamaya devam etmeleri ile ilgili bir soruya yanıt veriyordu:

“Hayatınızın almak için olduğundan emin olmayın. Kendinize bir nesneye sahip olduğunuz gibi sahip değilsiniz.
Eğer dindarsanız, belki de hayatınız daha yüksek bir güce aittir. Veya dindar değilseniz, belki de sevdiklerinize veya daha büyük bir nedene aittir.
İlahi değere sahip bir yer olarak kendinize ahlaki bir yükümlülüğünüz var. ”

Sadece sen olduğun için inanılmaz bir değere sahipsin. Değer sahibi olmak için hiçbir şey elde etmenize gerek yoktur. Değere sahip olmak için bir ilişki içinde olmanız gerekmez. Başarılı olmanıza, daha fazla para kazanmanıza veya iyi bir ebeveyn olarak değerlendirebileceğiniz şey olmanıza gerek yoktur.

Sadece yaşamaya devam etmelisiniz. Sadece nezaketle davranmaya başlamanız gerekir. Hayatta katılımcı olmak ve çevrenizdeki diğer insanlara katkıda bulunmak yeterlidir. Zamanla, bu yeni tutum hayatınızda bir ivme yaratacak. Doğal olarak yaşam nedenlerinizi anlamaya başlayacaksınız. Onları kendinize ve çevrenizdeki diğer kişilere eklemleyebileceksiniz.

Şimdilik, sadece hayatınıza değer veren bir taahhütte bulunmanız gerekiyor. Sadece en büyük zorluklarınızın en büyük fırsatınız olabileceğine karar vermeniz gerekir. Sadece biraz nezaketle hareket ederek başkalarının hayatlarına katkıda bulunmaya başlamanız gerekir. Bu şekilde, hayatınız yavaş yavaş değişecek, daha iyisi için. Zamanla, şu an hayatınızın en dönüştürücü ve güçlü anlarından biri olarak bakacaksınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Uğur Köşe

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO Görsellerini halka açıyor!

    ‘Yanıcı Buz’ Uzaylı Yaşamını Keşfetmenin Anahtarı Olabilir Mi?