Disneyworld Hakkında Tüyler Ürperten Bir Gerçek Ortaya Çıktı

Eğlence denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan Disneyworld hakkında tüyler ürperten bir gerçek ortaya çıktı. Walt Disney’in Florida ve Kaliforniya’da bulunan tema parklarında bugüne kadar dedikodu olduğu düşünülen ancak doğrulanmayan bir şey yapıldığı anlaşıldı. Parka gelen ziyaretçiler arasından her ay yaklaşık olarak bir defa sevdikleri bir kişinin küllerini buraya dağıttıkları anlaşıldı. Çünkü park ölen bu kişilerin kalplerinde özel bir yer tutuyordu.

Disney personelinin ölen kişilerin küllerini parka dağıtanlarla başa çıkabilmek için gizli bir kodu var. Eğlence parkları özel mülkiyet olduğu için yapılan bu uygulama yasa dışı olarak kabul ediliyor. Yani özel bir araziye ölmüş birisinin küllerini saçacaksanız sahibinden izin almanız gerekir. Henüz bu konuyla ilgili bir tutuklama haberi duyulmadı. Ancak Disney’de sevdiklerinin küllerini saçmaya çalışan birisi tespit edilirse parktan çıkarılacak. Tüm alınan önlemlerin bu kişilerin Perili Köşk benzeri mekanlara külleri sürekli dağıtmalarını engellemiyor.

Ziyaretçiler kalıntıları parka sokabilmek için boş hap şişelerini, çeşitli poşetleri ve güvenliği geçebilmek için farklı yöntemleri kullanıyor. Aramada üstlerinde kül bulunanlardan bunlar alınmakta ve kalıntılardan kurtulmak için güçlü vakumlu süpürgelerden faydalanılmaktadır. Tüm bu uygulamalar külleri buraya döken kişiler için duygusal olsa da ve hoşlarına gitse de diğer insanlar için hiç de iyi bir fikir değil. Küller bir su kaynağına girerse kirliliğe sebep olabilir. Üstelik ölen birisinin külleriyle temas eden diğer insanlar için bu hiç de hoş bir deneyim değil.
Kaynak: https://www.iflscience.com/editors-blog/theres-something-super-creepy-going-on-at-disneys-theme-parks/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bilim, İnsanların Mikroplastik Kaka Yapmaya Başladığını Söylüyor

Elon Musk'tan Donald Trump'a Destek