Düz Dünya Örgütü Konferans Düzenledi, Son Teorileri İnanılmaz

Bilim birçok kez aksini söylese de dünyanın düz olduğuna inananların sayısında herhangi bir azalma olmuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen Flat-Earthers yeni bir konferans düzenlendi. İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlenen konferansa 200 kişi katıldı. Düz Dünya komplo teorisyenlerinden beklediğiniz gibi, konferansta çok tuhaf teoriler vardı.

Dünya’nın bir küreden ziyade büyük bir daire olduğunu iddia ettiğinizde, teorinizin bunu desteklemek için birçok başka alt teoriye ihtiyacı var.

Bu konferans bir istisna değildi. Konferansta bir konuşmacı hepimizin Pac-Man dünyasında nasıl yaşadığımızı açıkladı.

Konferanstaki başka bir konuşmacı, yer çekiminin mevcut olmadığını kanıtladığını söyledi. David Marsh, “Yaptığım araştırma Big Bang kozmolojisini yok ediyor. Yerçekiminin olmadığı ve doğada tek gerçek gücün elektromanyetizma olduğu düşüncesini destekliyor” açıklamasında bulundu.

Evet iddialara göre insanları gezegene bağlı tutan tek şey mıknatıslar. Marsh bu teoriyi kendi arka bahçesinde yaptığı deneylere dayandırıyor. Konferansta bir Nikon kamera ve bir mobil uygulama kullanarak Ay’ın hareketlerini gökyüzünü takip ettiğini ve gezegensel hareket yasalarını onaylamadığını açıkladı. Bundan sonrası ise iyice garipleşiyor.

Flat-Earther’den Darren Nesbit izleyicilere, insanların “Pac-Man etkisi” nedeniyle seyahatlerinde bir duvar veya gezegenin kenarı ile karşılaşmamış olabileceklerini anlattı. Teoriyi anlatanlar, sürekli doğu-batı yolculuğunun bir gerçeklik olduğunu bildirdi.

Düz Dünya Örgütü Konferans Düzenledi, Son Teorileri İnanılmaz
Şimdi silinen bir gönderide, bir düz Dünyacı, tüm Avustralyalıların gerçek olmadığını iddia etti. Facebook

Düz Dünya teorisinde bu soruların cevaplandığı düşünülüyor. Gerçekten özgür bir düşünceye sahip olan kişiler uzay-zaman etrafı saran bir Pac-Man etkisi yapmaktadır. Temel olarak, Dünya’nın sonunda, uzay zamanı biter.

Dünyanın kenarından düşmek yerine, Pac-Man veya Pac-Man’ın hayaletleri gibi haritanın diğer ucuna yerleştirilirsiniz. İnternet üzerinde bu teori kısa sürede yayıldı.

Düz dünya teorisyenlerinin gezegenin diğer ucundaki Avusturalya’nın var olmadığına inandığı da ortaya çıktı. Sonradan silinen bir yazıda bir düz dünya savunucusu Avusturalyalıların gerçek olmadığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sualtı Robotları, Umman Körfezi’nde Korkunç Bir Şey Keşfetti

17. ve 18. Yüzyılda Ortaya Çıkan Gizemli Polonya Vampirleri Hakkında İnceleme Yapıldı