Evde Verimli Çalışmak İçin 5 Önemli İpucu!

Evde verimli çalışmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Bazen okula gitmek iyi bir seçenek olmaz. Çünkü salgın hastalık veya kötü hava koşulları yüzünden okullar haftalarca veya aylarca kapalı olabilir. Neyse ki, bugünlerde internet sayesinde birçok öğrenci ve öğretmen sanal olarak bir araya gelebiliyor ve eğitimlerine devam ediyor. İşte size bu dönemleri en verimli geçirmeniz için beş önemli ipucu.

Kendine Öğrenme Alanı Oluştur

Evde verimli çalışmak için öncelikle, kendinize sadece çalışmak için belirli bir alan yapın. Odanızdaki bir masada veya evin herhangi bir yerinde bir masa olabilir. Bu size “sınıfa gitme” hissi verir ve odağınızı keskinleştirmenize yardımcı olur. Sessiz bir yerde çalışarak dikkat dağıtıcıları azaltın veya dış sesleri azaltmak için kulaklık (varsa) kullanın. Telefonunuzu kesinlikle kapalı tutun eğer varsa radyo ve televizyon gibi arka plan seslerinide kapatmayı unutmayın.

Zamanını Yönet

Kendinize günlük plan hazırlayın ve ona gün içinde neler yapmak istediğinizi yazın. Ayrıca, evde tablet ya da bilgisayara erişim sırasında kardeşinizle sorun yaşamamak için programlarınızı erişim saatleri çakışmayacak şekilde oluşturun.

Yardım İstemekten Çekinme

Yardıma ihtiyacınız olursa öğretmenlere ve eğitmenlere ulaşın. Unutmayın ki onlarında gün içinde işleri olabilir ve bu yüzden mesajlarınıza ya da e-postalarınıza geç cevap verebilirler.
Sınıfınız için oluşturulmuş online gruplara katılın çünkü sorularınızı arkadaşlarınızla da tartışabilirsiniz diyor Binghamton Üniversitesi Eğitim ve Öğretim Merkezi yönetici direktörü James Pitarresi.

Mutlu Ol

Düzenli molalar verin ve çeşitli aktiviteler yapın. Ve olaylar yüzünden endişeli iseniz, ailenizle, öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla konuşarak rahatlayın. Birbirimizi desteklemeli ve birlikte olduğumuzu hatırlamalıyız. Ayrıca çevrenizdeki koşullara esnek olun ve değişime açık olun.

Ödev yaparken, çevrimiçi bilgi kaynaklarını doğrula

Öğretmeniniz büyük olasılıkla bazı konuları araştırmanız için önerilerde bulunacaktır. Ek bilgi bulmak istiyorsanız, çevrimiçi kaynaklarınızın güvenilir olduğundan emin olun.
Kendinize sorun:

  • Okuduğunuz şey anlamlı mı?
  • Bu siteyi kim oluşturdu?
  • Site güncel mi?
  • Diğer sitelerde daha doğru veya güvenilir bilgiler bulabilir miyim?

Bu tür sorular, araştırdığınız bilgilerin tarafsız ve doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. İyi gazeteciler her zaman bu tür bilgi kontrolleri yaparlar. Yani bir gazeteci gibi davran !

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mauro Ferrari

    Avrupa Araştırma Bilim Konseyi Başkanı İstifa Etti!

    Kuzey Kore Ülkede Koronavirüs Olmadığı Konusunda Israrcı – Devlet Bu Hikâyeyi Nasıl İdare Ediyor?