Eylül Ayında Yarım Milyon İnsan 51.Bölge 'ye Zorla Girmeyi Planlıyor

Eylül ayının sonunda, yaklaşık 600.000 Facebook kullanıcısı olan bir grup, Nevada çölünde çok gizli bir askeri üs inşa etmeyi planlıyor ve iddialara göre 51.Bölge ’de gizlenen “uzaylıları görebilecekler”. Bağımsız ’a göre : “600.000’den fazla kişi“ 51.Bölge ’ye hücum, hepimizi durduramazlar ”adlı bir etkinliğe imza attı, bu da hava kuvvetleri üssüne girmeden önce katılımcıları uzun zamandır endişeli olan uzaylı komplo teorisyenleriyle topluca hareket etmeye davet ediyor.

Eylül Ayında Yarım Milyon İnsan 51.Bölge ‘ye Zorla Girmeyi Planlıyor

Tüm olay (sosyal medyadaki pek çok şey gibi) sadece çok ayrıntılı bir şaka, ciddiye alınmaması gereken bir aldatmaca olabilir, ancak Amerikan ordusu Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura McAndrews ‘ın uyarısı en ufak bir şaka bile içermiyordu: “ 51.Bölge ABD Hava Kuvvetleri için açık bir eğitim alanı ve biz de Amerikan silahlı kuvvetlerini eğittiğimiz alana girmeye çalışan herhangi biri olursa buna izin vermiyoruz.” 51.Bölge, geçtiğimiz yarım asırdan beri komplo teorisyenleri için favori bir konu olmuştur:
Eylül Ayında Yarım Milyon İnsan 51.Bölge ‘ye Zorla Girmeyi Planlıyor

“Komplo teorisyenleri uzun zamandır ABD hükümetinin 51. Bölge’deki uzaylılar ve UFO ‘lar hakkında gizli bilgiler bulunduğuna ve yakalanan UFO ‘ları veya uzaylı kalıntıları ve teknolojiyi sakladıklarına inanıyor.Ancak ABD hükümeti, bu tür nesnelerin varlığını kesin bir dille reddediyor.
“1996 uzaylı istila filmi Bağımsızlık Günü ‘nde uzaylı bir test laboratuvarı olarak yer almasına rağmen, üssün asıl ana işlevi bilinmemektedir.”

2018’e kadar Google Earth ’ün 51.Bölge ‘nin fotoğraflarını çekmesine izin verilmedi

51.Bölge ’de gerçekleşen ve hükümetin gizlediği olay ne? The Cut ‘ın belirttiği gibi, 2018’e kadar, Google Earth’ün o yerin fotoğraflarını çekmesine izin verilmedi: Halk 51. Bölge’ye giremiyor ve Google Haritalar’da bile sitenin 2018 yılına kadar uydu görüntülerini sansürlemesiyle bu bölgeye özlemle bakamayacağınız anlamına geliyordu. Bazıları hükümetin düşmüş uzay araçlarını ve / veya zaman yolculuğunu incelemek için 51.Bölge ‘yi kullandığını öne sürdü.Ancak bilmiyoruz, yoğun koruma nedeniyle bilemiyoruz. ”

Eylül Ayında Yarım Milyon İnsan 51.Bölge ‘ye Zorla Girmeyi Planlıyor

Askeriye bu noktada paranoyaklaşmış ise, neden biri olay yerine girmeye çalışsın ki? Bir kez daha, her şeyin bir gece geç saatlerde bazı sarhoş kimseler tarafından, belki de “The X-Files” ın bütün bölümlerini tekrar izleyerek uydurulan bir düzmeceden ibaret olduğuna dair haberler  var. Gerçek şu ki, kafalarına bir slogan yerleştirilmiş.
Böyle gülünç bir planın, durumu ne olursa olsun (uygulanabilirlikten bahsetmiyorum bile), 51. Bölge’de bulunan kalıntılar bir varsayım ve merak konusu olmaya devam ederse sonuçta daha eğlenceli olmaz mı? Sonuçta, bir kez gerçeği öğrendiğimizde, o kadar üzülebiliriz ki, bir uzay gemisi inşa etmeyi ve kozmosu keşfetmeyi dileyeceğiz. Bu da yakında ortaya çıkacak bir başka sosyal medya kandırmacasına benziyor.
Bunlar da ilginizi çekebilir:
NASA yöneticisi: Uzaylıların var olma ihtimali sandığımızdan çok daha yüksek
Nikola Tesla Uzaylılarla Temas Kurdu Mu?
Nasa: Uzaylılar Bizi Çok Önceden Ziyaret Etmiş Olabilir
Soyu Tükenmiş Uzaylılar İnsanlığı Kurtarmaya Yardımcı Olabilir Mi?
Çeviri: Mete Arman NARLI
Kaynak: https://www.ancient-code.com/over-a-half-million-people-are-planning-to-storm-area-51-in-september-so-they-can-see-them-aliens/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

10.000 Yıllık Çatalhöyük Benzeri Neolitik Şehir Bulundu

10.000 Yıllık Çatalhöyük Benzeri Neolitik Şehir Bulundu

Chia Tohumları nedir? Değerleri ve Faydaları