Facebook'ta İnsan Fetüslerini Satmaya Çalışan Kadın Tutuklandı!

İnsan Fetüsü Satmaya Çalışan Kadın Tutuklandı!

Facebook'ta İnsan Fetüslerini Satmaya Çalışan Kadın Tutuklandı!

Colorado’lu 38 yaşında bir kadın, insan fetüslerini içeren kavanozları  İngiltere’deki bir alıcıya satmaya çalışma suçlamasıyla mahkemeye çıkacak.
Colorado, Canon City’den geçerken, korkunç mallar, San Francisco’da, gümrük yetkililerinin tehlikeli ya da yasadışı içerik içermediğini belirten bir sertifikaya sahip olmadığını belirtmek için duraklama yaptı.

(resimdeki) Emily Suzanne Cain

Yetkililer “Okul Eğitimi Yardımları ve Tişörtleri” olarak etiketlenen kutunun içeriğinin reklam olmadığını fark ettiler ve cam kaplarda üç insan fetüsü buldular.
Federal yasalar gereğince, insan fetal dokusunu transfer etmek yasa dışıdır. Bu da satıcıya, Emily Suzanne Cain’e karşı suçlamalarla sonuçlanır. Bu emri aldıktan sonra, yetkililer sanığın doğmamış  örnekleri Facebook’ta  bir tanesini 500 dolardan sattığını ve toplamda 20.000 dolar için dört paket satmaya çalıştığını keşfetti.
Gizmodo’ya göre, ele geçirilen paket, Cain’e ve Glen McGinty isimli bir adama ait parmak izlerini ve web sitesinde “en iyi tuhaflıkları ve merakları” sattığını iddia eden McGinty Fine Tudities’e dünya çapında koleksiyonerler, kurumlar ve müzelere atıfta bulunan bir notu içeriyordu.  ”
Facebook’ta İnsan Fetüslerini Satmaya Çalışan Kadın Tutuklandı!

İnanılmaz bir şekilde, ele geçirilen örneklerin neredeyse bir asır olduğu bulundu. Ve 1920’lerde Omaha Nebraska’daki Creighton Üniversitesi’ne bağışlanan örnekler olduğu sanılıyor. Tüm mesele olabildiğince rahatsız edici olduğu için, en azından fetüslerin daha kötü yollardan ziyade bir kurumdan elde edildiğini bilmek rahatlatıcı.
Yetkililer tarafından ele alındıktan sonra, üniversite yetkilileri, kurumun politikasının, satmak yerine artık gerekli olmayan tüm örnekleri yakmak olduğunu söyledi. Bu fetüslerin üniversiteden nasıl çıkarıldığı ve satıcıların eline nasıl geçtiği kamuoyuna açıklanmamıştır.
Cain suçlamaları reddettiği belirtildi. Cain 20 Kasım’da San Francisco’daki ABD Bölge Mahkemesi huzuruna çıkacak.
Bunlar da ilginizi çekebilir:
İkizi, içinde gelişen bir kız bebek doğdu! : Bir fetüs in fetu vakası!
Plasentalar araba egzozlarından dolayı is ile kaplanıyor. Peki is, fetüse ulaşabiliyor mu?
Bebeklerin İhtiyaç Duyduğu Sağlıklı Mikrobiyomlar Nereden Geliyor?
Çeviri: Ülkü Güngör
Kaynak: https://www.iflscience.com/editors-blog/woman-arrested-trying-sell-human-fetuses-facebook/

Farelerin beyninde Cinsiyete Özgü Genler Keşfedildi!

Bu 3 Dakikalık Animasyon Zaman Algınıza Yeni Bir Perspektif Getirecek