FlatfyBird ‘Reddot’ Tasarım Ödülünü aldı!

Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Reddot Tasarım ödülü 2019’da Türkiye’de de faaliyet gösteren Flatfy’in Bird adlı uygulamasına verildi. Uluslararası bir ödül olan Reddot, RedDotGmbh&Co. KG tarafından 1995 yılından beri 25 farklı kategoride veriliyor.

İletişim tasarımı, ürün tasarımı, marka, tasarım kavramları ve daha birçok alanda verilen ödül sahiplerine büyük bir prestij sağlıyor. Türkiye’den daha önce başka firmaların da farklı alanlarda aldığı Reddot ödülü, son olarak Türkiye’de emlak arama motoru olarak hizmet veren Flatfy’e verildi.

FlatfyBird Nedir?

FlatfyBird ile emlak arama motorlarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Daha önce dünyada hiç denenmeyen bir uygulamayı hayata geçiren ekip, gelecek yıllarda emlak ve turizm gibi alanlarda hizmet veren arama motorlarının önemli bir ön izlemesini Bird ile hayata geçiriyor. Her geçen gün gelişen uygulamanın yazılım ekibi aşağıda;

Flatfy Bird
Soldan sağa DenysTsyganok (CEO lun.ua & flatfy.com), OleksandrIvanov (CBDO flatfy.com), ArseniiFeshchenko (Product Designer), YevheniiPancheshnyi (iOS Developer)

FlatfyBird aracılığı kullanıcılarına gerçek bir şehir modeli üzerinde gayrimenkul arama imkânı sunuyor. Şehir içerisinde bulunan her sokağı, caddeyi, konutu modelleyerek kullanıcılarına sunan Bird, bütün bir şehri kullanıcılarına 3D ile gezme fırsatı sunuyor.

Model üzerinden maskot Bird ile uçarken kullanıcılar kiralık gayrimenkul ya da satılık gayrimenkul seçeneklerini görebiliyor. Kullanıcılar şehir üzerinde gezerken incelemek istedikleri konutları seçerek, konutun ilan sahibi tarafından konulan tüm bilgilerini ve fotoğraflarını görebiliyor.

FlatfyBird Türkiye’ye Gelebilir!

Türkiye ve 37 ülkede daha hizmet veren tr.flatfy.com, Bird uygulamasını Türkiye’ye getirmek için piyasa araştırması yapıyor. Fikir aşamasında bile oldukça heyecanlı olan Bird uygulaması, Türkiye’de aktif olduğu takdirde emlak arama motorlarına yepyeni bir bakış açısı getirebilir. Fizibilite çalışmalarını teknoloji kullanıcıları ile ortak bir şekilde yürüten Flatfy, bütün kullanıcıların katılımlarını bu link üzerinden alıyor.

FlatfyBird Nasıl Çalışıyor?

Flatfy Bird
FlatfyBird Nasıl Çalışıyor?

Bird emlak aramaları yaparken istediği konutu bulmakta zorluk çeken, fotoğraflarını incelediği konutların hangi bölgede olduğunu, nasıl bir çevre içerisinde bulunduğunu merak eden kullanıcılara hizmet veriyor.

Oldukça basit bir ara yüze sahip olan Bird uygulaması, kullanıcıların sokaklar arasında Bird’i emlak aradığı bölgelerde uçurmasıyla başlıyor. Kiralık ya da satılık gayrimenkuller harita üzerinde belirli renklerde olurken, bütün sokak ve cadde modellemeleri büyük bir hassasiyet ile sisteme dökülüyor.

Flatfy Bird
FlatfyBird ‘Reddot’ Tasarım Ödülünü aldı!

Kullanıcılar baktıkları konutların ulaşım noktalarına, sosyal imkanlara ne kadar uzaklıkta olduğu çevresinde neler olduğunu Bird ile rahatlıkla görebiliyor. Harita üzerinde emlak bakma şansı bulan kullanıcılar hem zamandan kazanıyor hem de baktıkları daireler ile ilgili birçok bilgiye bölgeye uğramadan ulaşabiliyor.

Bird üzerinde beğenilen konutlar favorilerde tutulabiliyor ve birçok farklı filtreleme seçeneği kullanılabiliyor. Harita üzerinde gezerken sadece sizin kriterlerinize uyan dairelerin, uyarı ışığı göstermesini sağlayabilirsiniz. Sunduğu bütün özellikler ile kullanıcıların konut bulma sürecini en optimal hale getirmeyi hedefleyen Flatfy, Türkiye’de emlak sektörüne yepyeni bir soluk getirebilir.

Türkiye’de Daha Önce Kimler Reddot Ödülü Aldı?

Reddot ödülü kullanıcılarına birçok farklı alanda sunuluyor. Ödül daha çok tasarım fikirlerini konu alıyor. Flatfy’ninBird’i sunduğu tasarım fikri, ara yüz görünümü gibi konularla bu ödülün en çok dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Ödülü Türkiye’de hizmet veren firmalardan daha önce Arçelik, Acer Epson, Beko’da almıştı. Bunların yanında Türk Tasarımcı Zeki Özek’de daha önce reddot tasarım ödülü aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

astronot

Astronot Olmak Nasıl Bir şey? NASA’da Astronot Olmak!

Genetiği değiştirilmiş ikiz bebekler deneyi hakkında yeni detaylar açıklandı.