Gizemli Gezegen Nibiru Çarpmak Üzere Dünya ya Doğru Mu Geliyor

Sümer metinlerinde bahsedilen gizemli gezegen Nibiru’nun Dünya’ya çarparak yaşamı sonlandıracağına dair iddialar uzun süreden beri dillendiriliyor. Komplo teorisyenleri Nibiru’ya ilişkin yeni bir iddiayı gündeme taşıdı. Güneş tutulması sonrası gizemli gezegen görünür hale gelecek ve Dünya’ya çarparak yaşamı sonlandıracak.

An-artist-s-impression-of-Nibiru-approaching-Earth-575148

Dünya’nın yok oluşuna dair yüzlerce komplo teorisi bulunuyor. Bunlar arasında bir tanesi oldukça eski metinler olan Sümer metinlerine dayanıyor. Nibiru ya da Marduk ismi verilen bu gezegenin birkaç bin yılda bir Dünya ile aynı yörüngeye girerek ona çarptığı iddia ediliyordu. Komplo teorisyenleri güneş tutulmasının yaşanmasının ardından Nibiru’nun görünmeye başlayacağını ve belli bir süre sonra da Dünya’ya çarpacağını söylüyor.

Bir komplo teorisyenin ortaya koyduğu bu görüş Numerolog David Meade tarafından dillendirildi. Efsane haline gelen gizemli gezegen Nibiru’nun Dünya’ya çarpacağını söyleyen Meade, güneş tutulmasının yaşanmasından sonra daha önce görünmeyen bir gezegenin Dünya’nın üzerine doğru geleceğini belirtti.

nibirureturn

NASA tarafından bu haberler internet sahtekarlığı olarak adlandırılıyor. Konuya dair herhangi bir kanıtın bulunmadığını belirten NASA, 2003 yılından beri Nibiru ya da Gezegen X olarak isimlendirdikleri bir gezegenin dünyaya çarpacağının konuşulduğunu, ancak böyle bir gezegenin var olmadığını ifade etti.

Meade ise tüm bu tepkilere rağmen kendini savunmayı sürdürüyor. Güneş’in ikizi olan “ikili yıldız”ın yüksek çekim gücüyle Ekim ayına kadar Dünya ile çarpışacağını iddia ediyor. Gezegenin 21 Ağustos’ta meydana gelecek olan Güneş tutulmasının ardından 23 Eylül’de Dünya’ya çarpmadan önce ortaya çıkacağını belirtiyor.

Gerçekleşecek olan olayı kıyamet olarak niteleyen Meade’in sunduğu komplo teorisi, NASA tarafından da sürekli gözlenen evrende mümkün gözükmüyor.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

  1. Hep dünyanın sonuyla ilgili komplo teorileri yapılıyor. Peki bunun tersi dünyada yaşamı nasıl devam ettirecez diye teori yapsak olmaz mı Nasıl iyi güzel bir dünya yapabiliriz diye teori oluşturmuyoruz Ben söyliyeyim neden bu teoriler üretilşyor. Zenginleri kandırıp dünyada hayat bitecek uzayda takılın paranızı bu işler için verin diye bence…

Facebook’un Yapay Zekası AI Kendi Dilini Geliştirince Fişi Çekildi

Dünyanın En Büyük Dinozoru Keşfedildi