Gözleri olmayan, iğne dişli nadir bulunan balık

Gözleri olmayan, iğne dişli nadir bulunan bu balık, korku filmi Alien’ den gelmiş gibi.

Dünyada uzaylı benzeri bir canavar bulmayı bekleyeceğiniz bir yer varsa işte orası Avustralya. Çünkü bu ayın başında, bir grup olta balıkçısı Kuzey Bölgesi’ ndeki Kakadu Milli Parkı’ nda balık tutarken oltalarına beklenmedik bir şey takıldı.

Botlarını durduran avcılar, nadir görülen bir tür olan, 15 santim uzunluğunda (5.9 inç) kurt benzeri bir balık çıkardılar. Gözleri olmayan, sivri bir gülüşlü bu yaratık, görünüyordu.

ABC News’ e konuşan balıkçılardan Tee Hokin :”Gerçekten garip bir kafası vardı ve vücudu yılan balığı gibiydi. Hiç hareket etmedi hatta kıpırdamadı bile.

Sanki sersemlemişti ve saklanır bir halde gibiydi.’’dedi. Balık yeme o kadar sıkı tutunmuştu ki balıkçılar vantuzu serbest bırakmak için pense kullanmak zorunda kaldı. Hokin, “ Bunu atlatmanın tek yolu buydu, sallayamazsınız, hiçbir şey yapamazsınız ” diye ekledi.

ABC bu gizemli konuyu, Kuzey Bölgesi Müze ve Sanat Galerisi müdürü Michael Hammer’ a taşıdı. Micheal hammer bu tuhaf yaratığın yalnızca resmine bakarak türünü tanımlayamadı fakat bir kaya solucanı olabileceğini söyledi.

Bu cinsin diğer türlerinin kabuklular ve küçük balıklarla beslendiğini biliyoruz, ancak üremeleri, yaşam alanları ve davranışları ile ilgili çok az bilgiye sahibiz.

Solucan kurtları hayatlarının tamamını çamurun altında yaşama eğiliminde oldukları için insanlar nadiren onlara rastlarlar. Hammer, son keşfin tamamen yeni bir tür olması ihtimalinin bile olduğunu söyledi.

Bu balıklar hakkında hala bilmediğimiz çok şey var, bu yüzden Hammer halkı, bir tane daha bulduklarında kendileriyle temasa geçmeye çağırıyor.

Acımasız görünmelerine rağmen, yaratığın yapabileceği en kötü şeyin sizi biraz ısırmak olduğunu söylüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Köpekbalıkları Gerçekleri, Köpek Balıkları Hakkında Detaylı Bilgiler

Karada yaşayabilen bir balık var. Bu Balıklar Karada Yaşayabilir ve Havayı Soluyabilir

Dominant Erkek Ortadan Kaybolduğunda Bu Dişi Balık Cinsiyet Değiştiriyor

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

    Dünyanın Çekirdeği Neden 2,5 Milyar Yıldır Sızdırıyor?

    Dünyanın Çekirdeği Neden 2,5 Milyar Yıldır Sızdırıyor?

    15. yy Baltık Savaş Gemisi Krala Yüzen Bir Kale Olarak Hizmet Etmiş

    15. yy Baltık Savaş Gemisi Krala Yüzen Bir Kale Olarak Hizmet Etmiş