Hindistan’da Daha Önce Bilinmeyen Bir Uygarlığın Kanıtları Bulundu

Hindistan’da daha önce keşfedilmemiş eski bir uygarlığın izleri bulundu. Rus İlimler Akademisi Arkeoloji ve Etnografya Enstitüsü (IAE) müdür yardımcısı Viacheslav Molodin, üst Himalaya eyaletinde benzersiz taş figürlerle iki eski ritüel kompleksi keşfetti.

Bir grup Rus bilim insanı Himalaya dağının zirvelerinde daha önce keşfedilmemiş bir medeniyete ait iki ritüel kompleksi buldu.

Hindistan’da Daha Önce Bilinmeyen Bir Uygarlığın Kanıtları Bulundu

Kompleksler ulaşılması kolay bir yerde ancak dağlarda uzak ve yüksek bir kesimde bulundu. Tapınağın içerisinde yaklaşık olarak 200 atlı heykel yer alıyor.

Özelliklerine göre bazı heykellerde tek bir sürücü değil, üç ya da dört atlı aynı yerde bulunuyor. Tapınaktaki her bir heykel aynı stilde yapılmış ve her biri benzersiz özelliklere sahip. Tapınak zengin bir şekilde dekore edilmiş. Arkeologlar kutsal alanların yakınında dini komplekslerle ilgili olan çeşitli su kaynakları ve taş yapılar da keşfettiler.

Bu keşif eski dönemlerdeki kayıp bir medeniyete ait olmasıyla sansasyonel olarak nitelendiriliyor.

Hindistan’da Daha Önce Bilinmeyen Bir Uygarlığın Kanıtları Bulundu
Hindistan’da Daha Önce Bilinmeyen Bir Uygarlığın Kanıtları Bulundu

Arkeoloji ve Etnografya Enstitüsü (IAE) müdür yardımcısı Viacheslav Molodin yaptığı açıklamada: “Bu mirasın arkasındaki uygarlığın kimler olduğu bilinmiyor. Hint sanatı tarihinde bu tip heykeller bulunmuyor. Bu bulgular Hindistan’da bilinen tüm uygarlıklardan farklı ve kayıp bir uygarlığa işaret ediyor” diye konuştu.

Araştırmacılar tüm bulguları şaşırtıcı ve harika olarak nitelendiriyor. Bilim insanları, “Yeni bulgulara ilişkin, arkeolojik açıdan tüm medeniyetleri bildiğimizi düşünüyoruz. Oysa henüz bilmediğimiz birçok farklı medeniyet olabilir. Bu bulguların bunun en büyük kanıtı” diye konuşuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

    Medeniyeti Yapay Zeka Değil Biyoteknoloji Yok Edecek

    Google’ın Makine Öğrenme Yazılımı Kendini Çoğaltmayı Öğrendi