İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO Görsellerini halka açıyor!

İngiliz ‘X-Files’ UFO Görselleri halka açılıyor. 1950 ‘lerin başından 2009 ‘a kadar, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı’ndaki bir departman UFO’ların raporlarını belgeledi ve araştırdı. Şimdi, program bittikten on yıldan fazla bir süre sonra, UFO nişangahları ile ilgili daha önce sınıflandırılmış olan dosyaların birçoğu ilk kez halka sunulacak.

Daha önce, The Telegraph ‘ın UFO ‘lar hakkındaki bazı Savunma Bakanlığı dosyaları İngiltere Ulusal Arşivleri web sitesinde çevrimiçi olarak yayınlanmıştı.

İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO Görsellerini halka açıyor!İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) sözcüsü The Telegraph’a şöyle konuştu: Ancak ajansın tüm UFO raporları bu yıl “özel bir gov.uk web sayfasında” yayınlanacak. The Telegraph’a göre, karar İngiliz haber ajansı PA Media ‘nın Bilgi Özgürlüğü Yasası uyarınca UFO dosyaları için bir talepte bulunmasından sonra geldi.

Bakanlık yetkilileri, RAF sözcüsü “Ulusal Arşivlere belge göndermeye devam etmek yerine bu kayıtları yayınlamanın daha iyi olacağına” karar verdi.

Uçan dairelerle ilgili tüm bu şeyler ne anlama geliyor?

İngiltere Ulusal Arşivleri’ne göre, Birleşik Krallık’ın UFO ‘lara olan ilgisi 1950 ‘lerde yükseldi. Ayrıca Savunma Bakanlığı olayı ele almak için Uçan Daire Çalışma Grubunu kurmaya teşvik etti.

1950’lerin başlarındaki UFO’lar, 1952’de Hava Bakanlığı’na bir not gönderen Başbakan Winston Churchill’in bile dikkatini çekti, “Uçan dairelerle ilgili tüm bu şeyler ne anlama geliyor? Gerçek nedir?”

İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO Görsellerini halka açıyor!

Uçan daire grubu, UFO’ların “bildirilen gizemli hava olaylarının daha fazla araştırılmasının önlenmesini” tavsiye eden aldatmacalar veya sıradan nesneler olduğu sonucuna vardı. Ulusal Arşiv’i bildirisine göre, yine de, diğer Savunma Bakanlığı bölümleri, Birleşik Krallık’ta resmi UFO soruşturması çalışmalarına devam ederek, bu çabaları 21. yüzyıla taşıdı.

Savunma Bakanlığı tarafından çevrimiçi olarak yayınlanacak son UFO raporu, Ocak ayından o yılın Kasım ayının sonuna kadar olan manzaraları kapsayan 2009 yılına kadar uzanıyor.
Bunlar arasında;

  • “gümüş renkli disk şeklinde bir ışık” (Ocak 2009’da bildirildi),
  • “20’ye kadar turuncu ve kırmızı parlayan ışık” (Haziran ayında bildirildi),
  • “büyük bir parlak gümüş / beyaz top / küre” (Temmuz ayında bildirildi) ve
  • “gökyüzünde çapraz bir çizgide üç yanan altın küreler” (Eylül ayında bildirildi).

Rapora göre, Savunma Bakanlığı 1 Aralık 2009’da bir politika değişikliği yaptıktan sonra ajans artık UFO gözlemlerini kaydetmedi veya soruşturmadı. Ancak, daha önce yalnızca basılı kopya olarak sunulan birçok yeni UFO raporu da dahil olmak üzere, buldukları şey önümüzdeki birkaç ay içinde çevrimiçi olarak yayınlanacak, diyor Savunma Bakanlığı’nın eski bir UFO araştırmacısı Nick Pope.
Pope The Express’te şunları söyledi, “Bu yeni dosyalarda bazı ilginç şeyler olmalı.”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Ayhan Mete GÜNAY

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Üç Kanser Hastasını CRISPR ile bağışıklık sistemlerini düzenlemeyi başardılar.

Devam Etmek İmkansız Olduğunda, Yaşamaya Devam Etmek İçin 7 Güçlü Neden