İnovasyonun Keşiflere ve Başarılara Neden Olabileceği Bir Ortam Oluşturun!

Günümüzün iş dünyası liderleri, iş inovasyonuyla ilgili mitlere aşina olabilirler. Bazıları yenilik sanatının nadir bir yetenek olduğuna ve taze fikirler üretmenin her zaman dışarıdan destek gerektirdiğine inanıyor. Bununla birlikte, yaratıcı düşünme yeteneği, doğru çerçeveye sahip olan herkesin yanı sıra düşünceli rehberlik ve liderlik ile de elde edilebilir.

Aslında, inovasyon yeteneğinin desteklenmesi inovasyonun gelişebileceği bir ortamın teşvik edilmesiyle birlikte bir organizasyonu, yeni keşifler, yeni fikirler ve muazzam başarılara yol açabilir.

İnovasyonun Keşiflere ve Başarılara Neden Olabileceği Bir Ortam Oluşturun!

Gerçek şu ki, her lider ve personel değerli fikirlere katkıda bulunabilir ve her insanın yaratıcı potansiyeli vardır. Bununla birlikte, çalışanların sıradan hissedebilecek günlük görevleri tamamlamaları gerektiğinde, otantik, yenilikçi akışlarına dikkat etmeyi bırakırlar. Bazı ekip üyeleri doğuştan yaratıcı olmadıklarını bile düşünebilir, bu da gerçeklerden daha fazla olamaz!

Bu senaryolarda, iş liderleri kişisel yaratıcılık eksikliğini üstlenen çalışanların başlangıçta sadece küçük bir el tutmaya ihtiyaç duyabileceğini anlamalıdır. Biraz rehberlik ve zamanla, bu hayati becerileri kullanma alışkanlığı yaratacak ve yaratıcı potansiyellerini geliştirme yolunda ilerleyeceklerdir.

Sonuçta, bu strateji ekip üyelerinin yenilik yapmak ve günlük görevlerinin ötesine geçmek için doğru düzeyde güven kazanmalarına yardımcı olabilir.

İyi Çalışan İlişkileri ve İletişiminin Değerini Anlayın

Yaratıcılığı ve yeniliği teşvik etmek için, yaratıcılığı aşamalı olarak çıkaran bir çerçeve oluşturmak şarttır. Ekip üyelerine yaratıcılıklarının bir öncelik olduğunu hatırlatmak hayati önem taşır, ancak işçileri kutunun dışında düşünmeye teşvik eden bir kültürü geliştirmenin yönetimin de olduğunu fark etmelisiniz.

İş dünyası liderleri, önlerindeki fırsatların görselleştirilmesine ne kadar çok fikir verebilirlerse, görme ve ona göre hareket etme şansları o kadar artar.

Bir adım daha ileri götürmek için, daha fazla lider personeli kutu dışında düşünme konusunda eğittikçe, başarı için sonsuz olasılıkları daha fazla göreceklerdir. Personeli ekip çalışmasının ve işbirliklerinin avantajları konusunda ne kadar fazla zaman harcarsanız, ekipleri işleri farklı bir perspektiften görmeye o kadar çok yönlendirir.

Milyonlarca doların sadece bir sorunun çözülmesine adanmış olduğu birçok hikâyeyi anlatabilirim ki, kısa bir süre içinde neyin uygulandığını keşfetmek kanıtlanmıştır.

Başlamanın Basit Bir Yolu: “Neden?”

Karar verirken “neden” diye sorarak liderler ortaya çıkarılabilecek fırsatlara hayran kalacaklar.
Bu “neden” sorusunu sormak şüphe veya güvensizliği teşvik etmez – daha ziyade, ekipleri herhangi bir kesin sonuç almadan önce bir şeyleri dikkatlice düşünmeye ve kendilerine varsayımsal sorular sormaya teşvik eder. Başka bir deyişle, çalışanların daha derinlemesine bilgi arayışıyla daha iyi eğitilmesini sağlar.

İş dünyası liderleri genellikle “sadece yapabilenlere” engelleri engellemesine izin vermeyenlere yönelirler. Bu çalışanlar neler yapılabileceğini görür ve diğerlerinin sık sık karşılaştıkları engelleri bir kenara iter.

Çalışanları, organizasyonu geliştirebilecek ve gerçeklerin doğru olmasını sağlayacak çözümün aktif ve yaratıcı bir parçası olmayı seçmeleri konusunda teşvik etmelisiniz. İster kamyon sürüş pozisyonu, ister giriş seviyesi ofis rolü, ister yönetim pozisyonu olsun, bir çalışanın bir işletmeye değer katması gerekliliği aynıdır.

Nihayetinde, “neden” sormak ve çözümün bir parçası olmayı seçmek, fırsatların nasıl görüldüğü ve tanındığı konusunda bir fark yaratır ve daha sonra buna göre hareket eder.

Kendinize sorun:

Çalışanlarım mevcut pozisyonlarında olumlu bir değişim aracı olma fırsatını değerlendiriyor mu?
Genellikle karar zaten bilinçaltındadır – sadece proaktif olmaları, planlarını yapmaları ve buna göre hareket etmeleri gerekir.

SONUÇ OLARAK

İnovasyonun Keşiflere ve Başarılara Neden Olabileceği Bir Ortam Oluşturun!

Günümüzün iş liderleri, başkalarının çalışmak istediği veya şirketlerin tutmak istediği kişi olmayı seçebilir. Her zaman bir seçimdir. Eğer yönetim çalışanlarına yatırım yapmak istemiyorsa, olumlu sonuçlar görmezler. Eğer denemezlerse veya az çaba sarf ettikten sonra vazgeçerse, sonuçların sıfır olacağından emin olabilirsiniz.

Neyse ki, liderler ve çalışanlar, herhangi bir kuruluşun kutu dışı düşünme, yaratıcılık ve yenilikçilik yoluyla daha etkili bir operasyon olarak gelişmesine yardımcı olmak için katma değerli çözümler üretmek için gerekli becerileri aşamalı olarak öğrenebilir ve geliştirebilir. Kim Lorenz, 26 yaşında sıfır destek ile iki şirket kuran bir yazar, girişimci ve vizyonerdir. 47 yaşına gelmeden önce her ikisini de Fortune 500 şirketlerine satmaya devam etti.

Kim teknoloji milyoneri olma gürültüsünü kesti ve milyonlarca dolarlık endüstriyel güçte şirketler kurmak için gereken çalışmaları gösteriyor. Uzmanlığına en son kitabı “Yorulmaz: Başarıyı İşletme Okulunun Ötesine Taşıyan Temel İlkeler” aracılığıyla erişilebilir.

Bu iyimser, ilham verici iş anılarında, Lorenz okuyuculara kendilerini çevreleyen fırsatlardan nasıl yararlanacaklarını gösterir ve hazırlığın fırsatla buluştuğu zaman “şansın” olduğunu kanıtlar.
İlham alın, gizli fırsatları görün ve işletme okulunda öğretilmeyen gerçek iş hikâyelerinden öğrenin. Yorulmaz, hem iş hayatında hem de hayatta refah için çabalayanların bir kanıtıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: UĞUR KÖŞE

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Ay Tozundan Oksijen Üretecek Yeni Büyük Bir Tesis Kuruldu.

    Çin 2020 Sonuna Kadar Tüm Büyük Şehirlerinde Plastik Torbaları Yasaklıyor