iPhone 14 Pro Telefonunun Kamerası Sosyal Medya Uygulamalarında Titriyor Ve Ses Çıkarıyor

iPhone 14 Pro’daki hata, büyük olasılıkla optik görüntü sabitleme sistemiyle ilgili bir sorundur. Bazı kullanıcılar, SnapChat ve TikTok gibi üçüncü taraf uygulamalarla fotoğraf çekmeye çalıştıklarında telefonun gıcırdama sesleri çıkardığını ve titrediğini, kamera görüntülerini ciddi şekilde bozduğunu ve bazı durumlarda kameranın donanımına zarar verdiğini bildiriyor.

Sorunun tüm telefonlarda olduğu düşünülmüyor, ancak bir çok kullanıcı sosyal medya hesaplarında ve forum sitelerinde şikayetlerini dile getirdiler. Bazı YouTuber’lar bu konu ile ilgili videolarda çekti.

 iPhone 14 Pro Telefonunun Kamerası Sosyal Medya Uygulamarında Titriyor
iPhone 14 Pro Telefonunun Kamerası Sosyal Medya Uygulamalarında Titriyor

Bloomberg’den Mark Gurman haberine göre , Apple’ın sorunu kabul ettiğini ve önümüzdeki hafta bir düzeltme yayınlamayı planladığını söyledi.

Bozulma ve titreşime büyük olasılıkla kameranın optik görüntü sabitleme jiroskopu neden oluyor; bu jiroskop, normalde çalışırken titremeyi ve el hareketini düzelterek kameranın bulanık görüntüler çekmeden biraz daha fazla ışık alabilmesini sağlıyor (iPhone kameralarının bir özelliği olmasına rağmen). Hatanın buradan kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Bozulma ve titreşime büyük olasılıkla kameranın optik görüntü sabitleme jiroskopu neden oluyor
Bozulma ve titreşime büyük olasılıkla kameranın optik görüntü sabitleme jiroskopu neden oluyor

Apple bir düzeltme yayınlayana kadar, kullanıcılar kamerayı bu uygulamalarda kullanmaktan kaçınmaya çalışmalıdır; OIS jiroskopunun uzun süre gıcırdatmasına izin vermek kameraya zarar verebilir ve Apple özellikle iPhone’ları motosikletlere veya aşırı titreyen diğer şeylere bağlamaya karşı bir uyarı yayınladı. Mümkün olduğunda, yerleşik kamera uygulamasıyla fotoğraf veya video çekmek ve ardından bunları seçtiğiniz üçüncü taraf uygulamanıza yüklemek veya içe aktarmak, cihazınızı bu hatadan kurtarabilecek bir geçici çözümdür.

Bu hatanın bir sonucu olarak donanım hasarı yaşarsanız, telefonunuzu garanti kapsamında tamir ettirebilir veya değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çocuklarda Felce Neden Olan Virüs ABD'de Yeniden Artıyor

Çocuklarda Felce Neden Olan Bir Virüs ABD’de Yayılıyor

Kıtalar Neden Var?

Kıtalar Neden Var? diye hiç düşündünüz mü?