Japonya’da 800 tonluk bir monolit bulundu.

Dünya dışı varlıklar düşünüldüğünde, Japonya muhtemelen akla gelen ilk yer olmaz. Fakat Japonya, açıklanamayan ziyaretçilerin ilginç hikâyelerine ve piramitlerin yanı sıra gördüğümüz en sıra dışı monolitik taşlardan birine ev sahipliği yapıyor.

Japonya’daki Hitachi eyaletinin doğu kıyısında, garip ve yuvarlak bir USO (Tanımlanamayan Batık Cisim),1803’te balıkçılar tarafından karaya sürüklendi. İçinde, 3 benzer yuvarlak metin “Utsuro-Bune” (içi boş gemi) ve canlı bir kadın bulundu.

Japonya’da 800 tonluk bir monolit bulundu. Dünya dışı ziyaretçi masallarındakilere benziyor

6 metre genişliğinde ve neredeyse 4 metre yüksekliğindeki içi boş gemi, üzerinde pencereler bulunan metal plaka ve çubuklara sahipti. Bir kapak açıldı ve 18-20 yaşlarında görünen genç bir kadın çıktı. (Batı çevrelerinde “Beyaz Prenses” olarak adlandırılıyor.) Elinde garip kare bir kutu tutuyordu.

Kadın arkadaş canlısıydı fakat tanınmayan bir dil konuşuyor ve köylülerin daha önce hiç görmediği kumaşlardan kıyafet giyiyordu. Geminin içinde garip bir yazı ve halıya benzer eşsiz malzemeler vardı.How Stuff Works’e göre: “Metal bantlar ve sert cam pencereler balıkçıların şimdiye kadar gördükleri şeylere benzemiyordu. Geminin üzerindeki yazılar Roswell, New Mexico ve Rendlesham Ormanı’nda bulunan benzer yabancı sembollerle karşılaştırıldı.”

Utsuro-Bune sembollerinin RAF Bentwaters ve Roswell’den gelenlerle Gizemli Evren Üzerinden Karşılaştırılması

Mysterious Universe: “Kadın soluk cildi, kırmızı saç ve kaşlarıyla karşımızda durdu. Saçları yapay olarak beyaz ince kumaş ipliklerle uzatılmıştı.” Ancak, metinlerdeki çizimler açıklamalara uyuşmayan bir kadını gösterdi.

YouTube üzerinden Utsuro-bune (aşağıdaki videoya bakın)

Bir tarihçi olan Yanagida Kunio, kadının duyulmamış bir zamanda yola çıkmış olma ihtimalini değil de, kadının yuvarlak bir teknede denize doğru yola çıkmış olabileceğini öne sürdü. Toen shōsetsu metinleri, kadının yabancı bir şehrin kralının kızı olabileceğini öne sürüyor.

Muhtemelen evlilik yeminini bozdu ve kutunun içindeki nesne sevgilisinin kopmuş kafasıydı. Metinde durumu zalimlik olarak kaydedilmiş olmasına rağmen, köylüler onu teknenin içine geri koymaya karar verdi ve denize doğru itti. “İnsani açıdan bakıldığında, bu muamele ziyadesiyle acımasızdı. Bununla birlikte, bu muamele onun kaderi olabilirdi.”

Baştan sona rahatsız edici, büyüleyici ve açıklanamayan bir hikaye.

Asuka Park’ta güneye doğru, Ustro-Bune’ın tasvirine benzeyen 800 tonluk bir monolit granit oyması bulundu. Masuda-no-iwafune (Masuda’nın Kaya Gemisi) olarak adlandırıldı. Monolit yaklaşık 11 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde ve 5 metre yüksekliğindedir.

Tabanda bulunan kafes şeklindeki oymaların, kayayı şekillendirmek için bilinmeyen bir süreci ifade ettiği düşünülmektedir.

Masuda-no-Iwafune , Wikimedia aracılığıyla, public domain

Ancient Origins bu yapının, suyunu çekmiş Masuda Gölü’nü anmak amaçlı oluşturulmuş olabileceğini öne sürüyor.  Diğer kuramlar, hiçbir ceset bulunmamasına rağmen monolitin bir kraliyet ailesi için mezar olduğu veya eski bir astronomik gözlem istasyonu olduğu yönünde.

Aynı Masuda-no-iwafune’un 8-hachiro’nun Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0) üzerinden başka bir görüntüsü

Antik Astronot teorisyenleri Takeharu Mikami ve Giorgio A. Tsoukalos, Masuda-no-iwafun’un Japon Mitolojisi’nde anlatılan bir Gökyüzü Teknesi’ni temsil edebileceğine inanıyorlar.

Bu yapı UFO gibi bir şeyi mi temsil ediyor?

Kimse kesin olarak bilmiyor fakat görünüşü kuşkusuz dünya dışı bir varlık gibi.

Bu makale ilk olarak 2019’da yayınlandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Hümeyra DEMİRBAŞ

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nesli tükenmiş hayvanlar

Son 150 yılda Kaybettiğimiz, Nesli Tükenmiş Hayvanlar

Kendi Zihnimizin Psikolojik Filmini Nasıl İzleyebiliriz?

Kendi Zihnimizin Psikolojik Filmini Nasıl İzleyebiliriz?