Kanada Uzay Ajansı Astronot Alımı için ilan yayınladı

Kanada Uzay Ajansı Astronot Alımı için ilan yayınladı
Kazana Uzay Ajansı tarafından uzay çalışmaları kapsamında yetiştirilmek için iki yeni astronot alımı için ilan yayınladı.

Kanada İnovasyon, Bilim ve Ekonomi Kalkınma Bakanı Navdeep Bains, tarafından yapılmış olan yazılı bir açıklamada, ülke tarihi açısından dördüncü sefer tekrar edilecek astronot alımı hakkında ” Eğer ki sizlerde gezegenin sınırlarından daha öteye gitmek istiyorsanız, şuan sizin için tam zamanı” ifadelerine yer verildi.

Kanadalı astronotlar tarafından uzay çalışmalarına gerekli vermiş oldukları katkıdan dolayı gurur duyduklarının altını çizen Bakan Bains, ” Bu dönem içerisinde çalışma gösterecek olan astronotlar, yeni nesilde keşif edilecek sınıfların birer üyesi olacaklardır.

Bilim ve teknolojik açıdan sağlanacak erişebilir durumu uzayda kendine has maceralarını oluşturarak, kendilerinden sonraki geçecek olan Kanadalılara birer ilhan kaynağı olacaklardır. Tıpkı bundan öncekilerde yapılmış olduğu gibi” dedi.

CSA’ya ait resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmiş olan duyuruda, astronot olmayı düşünen kişilerin 17 Haziran ile 15 Ağustos tarihlerinin arasında başvurularını yapmaları gerektiği ve başvurusu şartlara uygun bulunmuş olan adaylar 2017 yılının yaz ayında açıklanacağı belirtildi.

Başvuruda bulunanların arasından seçilecek iki aday, önümüzdeki yıl Ağustos ayından sonra NASA’da gerekli eğitim çalışmalarına başlamış olacak. NASA’nın gerçekleştirdiği uzay çalışmaları kapsamında şuana kadar 16 ayrı görevde toplamda 8 astronotu Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderim yaptı. UUİ’nin bir takım robotik aksamı ve optik sistemine Kanada tarafından destek sağlandı.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Erich Fromm Kimdir?

    Uluslar Arası Uzay İstasyonundan Dönüş Zamanı