Karada yaşayabilen bir balık var. Bu Balıklar Karada Yaşayabilir ve Havayı Soluyabilir

Karada yaşayabilen bir balık var. Georgia yetkilileri derhal öldürmeniz gerektiğini söylüyor.
Georgia Doğal Kaynaklar Departmanı Yaban Hayatı Kaynakları Birimi’ne göre, bu ayın başlarında bir kuzeyli yılan baş balığı Gwinnett İdari bölgesi göletinde yakalandı. Ajans, türün Georgia sularında ilk defa rapor edildiğini söyledi.

Karada yaşayabilen bir balık var. Bu Balıklar Karada Yaşayabilir ve Havayı Soluyabilir

Yaban Hayatı Kaynakları Birimi’nde balıkçılık şefi olan Matt Thomas yaptığı bir açıklamada;departmanın şimdi, türün Georgia’daki diğer su kütlelerine ulaşmasını engellemek için bu balıkların göletten yayılmış olup olmadığını anlamaya çalıştığını söyledi.

ABD Jeoloji Araştırmalarına göre, kel turna balığına benzeyen uzun ve ince balıklar, yaban hayatı için zararlı olabilir, çünkü sudaki diğer türlere rekabette üstünlük sağlayabilir daha sonra onların yerini alabilir.

Yılanbaş balıkları

ABD Jeoloji Araştırmalarına göre, türün daha fazla yağmacı yavru popülasyonu oluşturmayı başarabilmesi durumunda, su kütlelerinde besin ağını ve ekolojik sistemleri diğer türler için kalıcı bir değişime neden olabilecek derecede değiştirebilir.

ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi, türü vahşi yaşama zararlı türler listesine eklediğinde, Doğu Asya’nın yerlisi olan kuzeyli yılanbaş balıkları 2002’den önce bazı büyük şehirlerde evcil hayvan dükkanlarında, canlı balık pazarlarında ve restoranlarda satılıyordu.

NISIC veritabanına göre, keskin dişli balıklar ABD’de ilk olarak 1997’de KaliforniyaSan Bernardino İdari Bölgesi’nin Silverwood Gölü’ndeki vahşi doğada tespit edildi. Georgia Doğal Kaynaklar Departmanı – Yaban Hayatı Şubesine göre Kuzeyli yılanbaşlar diğer 14 eyalette rapor edildi.

Georgia yaban hayatı yetkililerine göre, kuzeyli yılanbaşlar gibi istilacı balıklar çoğu zaman izinsiz serbest bırakılmayla ortaya çıkıyor. Georgia’da, geçerli bir vahşi yaşam lisansı olmadan herhangi bir yılanbaş türünü ithal etmek, taşımak, satmak, aktarmak ve bulundurmak yasak.

Maryland Doğal Kaynaklar Departmanına göre Maryland, balıktürünün 2002 yılında kurulan ilk popülasyonuna sahipti ve eyalet kuzeyli yılanbaşların en büyük dağılımına sahip. Balıklar şimdi Chesapeake Körfezi’ndeki her büyük gelgit nehrinde bulunabilir.

Karada yaşayabilen bir balık var. Bu Balıklar Karada Yaşayabilir ve Havayı Soluyabilir

Chesapeake Körfezi Programına göre, hava soluyan balık, akciğere benzer bir hava kesesi yoluyla nefes alabiliyor. Nefes alma yetenekleri, diğer küçük kara alanlarına ve yeni su kütlelerine gitmelerini mümkün kılıyor.

Chesapeake Körfezi Programına göre balıklar nemli tutulursa suyun dışında dört güne kadar hayatta kalabilirler ve kuraklık sırasında çamurda hareketsiz fakat canlı kalabilirler. Balıklar üç fite (91 santimetre) kadar büyüyebilir ve 8.1 kilogram veya daha fazla ağırlığa erişebilir.

Maryland Doğal Kaynaklar Departmanına göre lekeli görünüşlü balık diğer balıkları yiyor ve ayrıca amfibi, kerevit ve hatta fareler gibi küçük hayvanları da yiyebileceği belirtiliyor.

Georgia’daki vahşi yaşam görevlileri, balıkçılardan balığın nasıl tanımlanacağını, öldürüleceğini ve fotoğraflanacağını öğrenmelerini ve avlarını Georgia Doğal Kaynaklar Departmanı Yaban Hayatı Kaynakları Birimi Su Ürünleri Dairesi’ne bildirmelerini istiyorlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Dominant Erkek Ortadan Kaybolduğunda Bu Dişi Balık Cinsiyet Değiştiriyor7

Bu Tatlı Su Balığı, Balıklar Hakkında Bildiklerimizi Bir anda Değiştiriverdi

Köpekbalıkları Gerçekleri, Köpek Balıkları Hakkında Detaylı Bilgiler

Gözleri olmayan, iğne dişli nadir bulunan bu balık, korku filmi Alien’ den gelmiş gibi

Saygılarımla.
Duygu Ardıç

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. merhabalar. Öncelikle yazının ‘ tam’olarak bana ait olmadığını belirtmem gerekiyor sanırım. orjinal makaleyi linkten okuyabilirsiniz. Gönüllü olarak makaleyi aslına sadık kalarak çevirmiş bulunmaktayım. Burada özellikle dikkat çekilen nokta türün işgalci olması ve daha önce görülmediği bir bölgede ilk kez kez rapor edilmesi diye düşünüyorum. saygılarımla.

Mısır’da çok iyi korunmuş ve üzerine işlenmiş motiflerin hâlâ canlı renklerini koruduğu 20 tabut bulundu

4.000 Yaşındaki Mumyalar, kalp hastalığının eski zamanlarda düşünülenden daha yaygın olduğunu gösteriyor.