KFC'nin yapay bitkisel tavukları saatler içerisinde tükendi

Burger King’in ardından KFC de bitkisel et satışlarına resmen başladı. Fast food zincirinin ABD’nin Atlanta eyaletindeki bir şubesinde gerçekleştirdiği deneme satışları büyük rağbet gördü. KFC’nin bitkisel vegan tavukları büyük rağbet gördü. ABD’nin Atlanta eyaletinde gerçekleştirilen test satışlarında bitkisel tavuklar saatler içerisinde tükendi. Konuyla ilgili açıklama yapan KFC, sadece beş saat içerisinde tüm bitkisel tavuklarının tükendiğini söyledi.

KFC’nin bitki tabanlı yapay tavukları Beyond Meat isimli şirket tarafından üretiliyor. Beyond Meat bildiğiniz gibi yapay et sektörünün şu anda önde gelen şirketlerinden birisi. Ancak Beyond Meat’i genelde yapay kırmızı etleri ile tanıyorduk. KFC ile önemli bir anlaşmaya varan şirket şimdi tavuk eti üretimine de başladı. Yeni ürünün ismi ise Beyond Fried Chickenolarak belirlenmiş.

Atlanta eyaletinde gerçekleştirilen test satışları büyük bir başarıya ulaşmış gibi görünüyor. KFC şimdi muhtemelen diğer şubelerinde de yavaş yavaş bitkisel tavuk satışlarına başlayacak. Beyon Fried Chicken, ABD dışındaki ülkelere de gelir mi şu an için belli değil.

Insider ‘dan Ni’Kesia Pannell, Atlanta eyaletindeki test satışlarına katılan isimlerden birisiydi. Beyond Fried Chicken ile ilgili düşüncelerini paylaşan Pannell,”Yapay tavuklar tıpkı gerçek tavuk gibi görünüyor, kokuları da aynı. Ancak tatları konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Beyond Fried Chicken’ların hiçbirisi gerçek tavukların tadına sahip değildi.” şeklinde konuştu. Test satışlarına katılan diğer kişiler de hemen hemen aynı şeyleri söyledi.
Bill Gates’den Laboratuvar ürünü yapay etlerin CRISPR tekniğiyle üretilmesine destek
Laboratuvarda üretilen et, 2021’de Piyasaya Sürülebilir
Editör / Yazar: İsa EKİCİ
Kaynak: https://www.engadget.com/2019/08/27/kfc-beyond-fried-chicken-popular/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çinli Bilim İnsanları Tarafından Yapılan 10 Genetik Başarı ve Bulgu

Ergenlik döneminde öz kontrol eksikliği, nadir görülen bir durum değil