Kurt Yemek İster Misiniz?

Ne kadar besleyici? Tat olarak ne durumda? Bu soruların cevabı olarak pek net bir kanıda olduğumuzu söyleyemeyiz.
Yaptığınız diyetinize renk katmak için farklı bir şeylerin arayışı içerisinde misiniz? Mütevazı solucanları kendiniz için düşünebilirsiniz. Ulusal Radyo NPR sümüksü olan bu hayvanın yetiştirilmesi ve pişirilmesi konusu hakkında birden fazla püf noktası ile ilgili bir bilgiyi açıkladı.
Solucanlar demir, protein, kalsiyum gibi besleyici olan öğeler açısından oldukça zengin. Buradaki esas sorun olacak konu ise tam anlamı ile kir tadında olması durumu. Yenilebilen: Böceklerin Yendiği Dünyaya Bir Serüven ve Gezegeni Kurtarmak İçin Son Büyük Umut isimli kitabın yazarı olan Daniella Martin, radyoya vermiş olduğu bir röportajı sırasında ‘’ Herhangi bir böceği yememiz durumunda genel anlamda tadı böyle olacaktır’’
Bundan dolayı dünya üzerinde yaşam süren birden fazla insan solucanları sevmiş olsa da, böcekler konusuna gelince hala karşılaşmış olduğu bir takım problemler mevcut. Kurtlar hala burada oldukça geniş bir ölçü içerisinde ün yakalamasında başarıyı elde edememiş olsa dahi onlar kümes hayvanlarının ve balıkların atıştırılmadığı olarak popülerliğe sahiptir.