Mutfak Zemininde Hareket Eden Sıra Dışı Yaratıklar Bulan Annenin Viral Olan Videosu

Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde yaşayan bir adam, annesinin elinde belli belirsiz hareket eden küçük ilginç yaratıkların olduğu bir video paylaşarak bütün internet alemini şaşkına çevirdi. Şimdilerde viral olan video 30.000 izlenmeyi geçti.

Tim Clerke, bu gizemli yaratıkların ne olduğunu tespit edebilmek adına yardım almak için şu sözlerle birikte videoyu Facebook’a yükledi,’’ Annem bunları bu sabah mutfak zemininde buldu ve bir tanesi hala yaşıyor. Bunların ne olduğunu bilen biri var mı? Nikki dehşete kapıldı ve haftalarca kabus görecek!’’

Yeni Zelanda Biyogüvenlik’ten bir böcek bilimi takımı, videodakilerin vücudu bir kedi tarafından yenmiş güve ayakları olabileceğini ve bu yüzden hala birkaç ayağın seğriyebileceğini belirtti.

Yeni Zelanda’daki araştırma enstitülerinden biri olan Manaaki Whenua Landcare Research tarafından oluşturulan Eklembacaklılar Koleksiyonu’nun takip müdürü Sarah Tassel, konuyla ilgili Stuff’a yaratıkların güve ayağı olabileceğini destekleyen açıklamalarda bulundu,’’ Eğer fotoğraflara dikkatlice bakarsanız, oradaki şeylerin eklemli bacaklar olduğunu görebilirsiniz. Kıllılar ve kendilerine özgü dikenlere sahipler.’’

Auckland üniversitesi ise videonun bir kandırmaca olabileceğini belirtti. Bir böcek uzmanı olan Eric Edwards, videodakilerin fare kuyruklu kurtçuklar olma ihtimalinden bahsetmesine rağmen daha sonra iş arkadaşlarıyla yaptığı uzun tartışmaların ışığında fikrini değiştirerek videodakilerin güve bacağı olduğunu desteklemiştir.

Bir noktada, üzerinde bulundukları organizmanın dokularından beslenen yani parazit olarak yaşayan ve insanlarda miyaz adı verilen enfeksiyonlara sebebiyet veren fare kuyruklu kurtçuklar, videodaki yaratıklar için en iyi açıklamaymış gibi göründü. 2014’te yapılan bir araştırmada 42 yaşındaki bir kadının bağırsaklarında kurtçuklara bağlı olarak enfeksiyon oluştuğu ortaya çıkmıştı.

Hastaneye 3 hafta süren ishal ve karın ağrısı ile giden hastanın şikayetleri antienflamatuar ilaçlar ve antibiyotikler sayesinde en aza indirilmişti. İnternet dünyası hala daha yaratıkların ( ya da bacakların) etkisi altındayken insanlar da bu konuyla ilgili yorum yapmaktan geri kalmadı.

  • ‘’Bu biraz ürpertici bir olay.’’
  • ‘’Ah, tamam, evi yakmanın zamanı geldi.’’
  • ‘’ Birileri onları elinde mi tutuyor? Aman Tanrım, kusmak istiyorum.’’

Dehşete mi kapıldınız? Yoksa meraklandınız mı? Ya da bunun hakkında düşünmek istemiyor musunuz? Şu anda kimse videonun gerçekliğinden ya da o yaratıkların ne olduğundan tam olarak emin değil. Şimdilik, mutfak zemininde bulunan bu yaratıklar gizemini korumakta.

Editör / Yazar: Zeynep BİROL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Salgın Başladığından Beri Garip Rüyalar Görüyorsanız Yalnız Değilsiniz

Burnunu Karıştıranlara Artık Farklı Bir Gözle Bakacaksınız!