Nasa: Uzaylılar Bizi Çok Önceden Ziyaret Etmiş Olabilir

Uzaylıların dünyamıza gelip gelmediği yıllardır konuşulan bir durum. Ziyaret durumunun dışında varlığı bile çoğu kişi tarafından inkar ediliyor. NASA’nın Akıllı Sistemler Bölümü’nde görev yapan bilim insanı Silvano P. Colombano, uzaylıların çoktan ziyarete gelmiş olabileceklerini söyledi. Bu durumun gözden kaçmasına ise karbon bazlı yaşam formlarını araştırmamızın neden olduğunu söylüyor. Colombano, insanların uzaylılara bakış açısını çok dar buluyor. bulabileceğimiz ve bizi bulmayı seçecek bilgilerin, bizim gibi karbon bazlı organizmalar tarafından üretilmiş olmayabileceğini açıkladığı bir makale yazdı.

“Decoding Alien Intelligence Workshop” adlı organizasyonda ilk kez yayımlanan makaleye göre, uzaylıların teknolojisi bizimkinin çok ötesinde ve yıldızlararası yolculuğu çoktan çözmüş durumdalar. Araştırmacıya göre, yıldızlararası keşiflerde artık kısa ömrümüz bir sorun olmayacak. Nesiller sürecek keşif görevleri ve bedenlerin dondurulması gibi işlemler gerekli olsa da, uzayı keşfetmek mümkün olacak. Sadece son on bin yıldır teknolojik ilerlemeler kaydettiğimizi ve bilimsel metotların sadece son 5 asırda geliştiğini belirten araştırmacı, gelecek bin yılın teknolojisini hayal etmekte zorlandığımızı söylüyor.

Ardından da, bu sürenin altı milyon katında gerçekleşmiş olabilecek ilerlemeyi göz önüne almamız gerektiğini söylüyor. Colombano’ya göre radyo dalgalarının modası da çoktan geçmiş olabilir. Bu nedenler UFO çalışmaları ciddiye alınmalı ve bilinen en temel varsayımlar bile yeniden gözden geçirilmeli. Yani küçük ve önemsiz görünen detayların uzay araştırmalarında başrol oynayabileceğini savunuyor.
Editör / Yazar: Kuzey KILIÇ
Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6457259/NASA-expert-says-alien-life-visited-Earth.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Uzay tabanlı ve yer tabanlı teleskopların kombinasyonu 100’den fazla ötegezegen ortaya çıkardı

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı 2021'e kadar kapatıldı