NASA'dan Çarpıcı Paylaşım

Küresel ısınma ile okyanus ısısının arttığını ve bu durumun doğal yaşamı olumsuz etkilediğini hepimiz biliyoruz. Fakat NASA’nın paylaştığı bu görüntüler işin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Yetkililer “Bu durum çok olağan, fakat okyanusun ortasındaki tek bir noktada ısı artışının yaşanması açıklanabilecek bir durum değil.” dedi. Bazı teorisyenler ise ”Bu ısı okyanusun dibinden bile bu kadar bariz bir şekilde görülüyorsa gerçekten çok ciddi bir durum vardır.” ifadesini kullandı.

Güney Amerika ve Atlantik Okyanusu üzerinde dünyayı izleyen Suomi NPP isimli uydunun çektiği görüntülerde okyanusun ortasındaki bir noktada aşırı bir ısı artışı olduğu tespit edildi. Görüntülerde kara parçası üzerindeki kırmızı noktalarda bölgesel aşırı ısı artışı olduğunu vurgulayan yetkililer, “Bu durum çok olağan, fakat okyanusun ortasındaki tek bir noktada ısı artışının yaşanması anlatılabilecek bir durum değil” açıklamasını yaptı.

NASA’nın görüntülerini yaklaşık 100.000 kişi izlerken Universidad Mayor’da görev alan bilim insanı Patricia Oliva, “Açıkçası okyanusun ortasında bir şey yanmıyor. Okyanusun derinliğinde volkanik bir faaliyet olması da oldukça olası. Suyun altından gelen bir çeşit ısı kaynağı var.”dedi.Bazı araştırmacılar ise orada bir yer altı üssünün olduğunu düşünüyor. Araştırmacalar, bölgede detaylı bir çalışma yapılacağını ve en kısa sürede kesin sonuçlara ulaşılacağını düşünüyor.
Editör / Yazar: Kuzey KILIÇ
Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/740206/NASA-satellite-spots-thermal-anomaly-Atlantic-Ocean-sparking-frenzy-conspiracy-video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Psikoterapi, Sosyal Fobi'yi Tedavi Edebiliyor!

Milli uydu fırlatma sistemi için imzalar atıldı: Roketsan çalışmaya başlıyor!