NASA’nın Geliştirmek İstediği Benzinsiz Emdrive Uzay Aracını Çinliler Geliştirdi

NASA tarafından geliştirilmek istenen benzinsiz Emdrive motorunun Mars’a sadece 10 hafta içerisinde gideceği iddia ediliyor. Adeta devrim niteliğinde olan motor, kapalı bir kabın içerisinde güneşin sağladığı mikrodalgaları etkileyerek uzay aracının hareket etmesini olanaklı hale getiriyor.

Yakıta ihtiyaç duymadan giden araç Newton’un 3’üncü yasasını ihlal ediyor. Bu yasada Newton, her hareket için eşit ve karşıt bir reaksiyon olması gerektiğini söylüyordu. Çinli bilim insanları tarafından medyaya verilen bir videoda önümüzdeki yıllarda uzay araştırmalarında adeta çığır yaratacak olan NASA’nın neredeyse imkansız olarak nitelenen motorunun yaratıldığı gösteriliyor.

nasa-arm

Çığır açacak bir niteliğe sahip olan yakıtsız motor NASA tarafından uzun yıllardır araştırılıyor ve motoru kuramsal bir hale getiren birçok rapor mevcut. NASA bu motara ilişkin tam işlevli bir prototip oluşturmada bugüne kadar başarısız oldu.

Yeni geliştirilecek olan bu motor sayesinde insanlığın günümüzde ulaşmasının imkansız olduğu uzak gezegenlere ve yıldızlara ulaşması mümkün hale gelebilecek.

Impossible-Drive-768x432

CCTV.com tarafından yayınlanan bir videoda CAST bilim insanlarından Dr. Chen Yue tarafından Çin Emdrive’nın üretildiğine dair görüntüler mevcut. Videoda Çinli bilim insanlarının Emdrive’ı yarattığı ve yakın zamanda onu test etmeyi planladıkları iddia ediliyor. Aynı zamanda videoda tahrik motoruna benzeyen birtakım cihazlar üzerinde çalışmalar yapan bilim insanları görülüyor. Bu devrim niteliğindeki motor bilinen tüm fizik yasalarını yıkıyor. Motor itme sağlıyor ancak bunu yaparken bir yakıta ihtiyaç duymuyor.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Antartika’da Tünellerde Bilinmeyen Türlerinin Olabileceği İddia Ediliyor

    Bilim İnsanları Uzaylılarla Temas İçin 2018’de Yeniden Mesaj Gönderecekler