Rusların Yeni Kıyamet Makinesi Deniz Altında Patlatılırsa, Devasa Bir Tsunamiye Sebep Olabilir

ABD başkanı Donald Trump’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı tartışmalı toplantıdan kısa bir süre sonra, Rus hükümeti bir dizi yeni nükleer silah sistemini gösteren video yayınladı. Tüm bu videolar içerisinde bir tanesi oldukça dikkat çekici bulundu.
Bir kıyamet makinesi olarak nitelendirilen bu silah Rusya tarafından geliştirilen denizaltılarda kullanılacak bir torpidonun prototipi. Rusya devlet başkanı Putin’in ilk defa 1 Mart 2018 tarihinde tanıttığı cihaz nükleer enerjiyle çalışıyor.

Tanıtılan bu yeni silah düşmanı püskürtmek için hiçbir zafiyet taşımamasının yanında bir denizaltıdan ya da gemiden daha hızlı gidebiliyor. Aynı zamanda silahın nükleer bir başlığı bulunuyor.
Poseidon ismi verilen torpido, Hiroşima’ya atılan atom bombasından binlerce kat daha güçlü. Savunma analisti HI Sutton konuyla ilgili kaleme aldığı bir yazıda, videodan görebildiği kadarıyla Poseidon’un 2 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğunda olabileceğini, merkezde nükleer bir reaktör için yerin bulunduğunu ve ön tarafa doğru büyük bir termonükleer savaş başlığı taşıdığını söyledi.

Putin, Poseidon’u tanıtırken yaptığı konuşmada, “Gerçekten harika bir alet. Dünya üzerinde ona karşı koyabilecek hiçbir silah yok” açıklamasında bulundu. Nükleer fizikçiler, okyanus yüzeyinin altında patlatılan böylesi bir silahın büyük bir tahribata yol açarak yerel bir tsunamiyi tetikleyebileceğini söylüyorlar.
ABD 1940’larda, 50’lerde ve 60’larda sualtında nükleer başlıklı bomba patlatma denemeleri yaptı. Bu denemelerde kullanılan bombalar 1945 yılında Hiroşima ya da Nagazaki’ye atılan bombalar kadar güçlüydü. Testlerde ortaya güçlü şok dalgaları çıktı.

Deniz suyu 1.5 kilometre kadar yüksek su sütunları oluştururken, patlamanın yakınında bulunan bazı savaş gemileri buharlaştı. Diğerleri ise tıpkı bir küvetteki oyuncaklar gibi sağa sola fırladı ya da battı. Patlamalar yakındaki adaların iç bölgelerine kadar giren tsunamiler yarattı.
Rusya’nın tanıttığı nükleer başlıklı torpido patlatılırsa, bu tesirlerin binlerce katı büyüklükte sorunlar ortaya çıkacaktır.
Kaynak: http://www.iflscience.com/technology/new-russian-video-shows-a-doomsday-machine-able-to-trigger-300foot-tsunamis/all/