Rusya FBI'ı Hackledi.

Yahoo NEWS Pazartesi günü yayımlanan bomba soruşturmasında, Rusya ’nın ABD’deki casuslarını takip etmesini engellemek amacıyla FBI’ın iletişim kanallarına sızdığını duyurdu.
Rapora göre ABD 2012’de, Rusların FBI’ın gözetim kanallarına erişiminin ‘’tam çekim’’ olduğunun farkındaydı. Ayrıca yetkililer haberleşme kanallarının özünü bulabileceğine de inanıyorlardı.

Rusya FBI’ı Hackledi.

Yahoo NEWS Rusların böylelikle sadece ABD ’nin kendilerini gözetlemesinden kaçmadıklarını, aynı zamanda da ‘düşmanları’ ve İnsan Kaynakları hakkında da bilgi topladıklarını belirtti. Ayrıca yetkililer arasında da ABD İstihbaratı içinde bir ‘Rus Topluluğu’ olduğu konusunda endişelere yol açtı.
Geçmişe dönecek olursak; Rusya ABD ’nin iletişim kaynaklarını ilk olarak 2010 yılında ihlal etmişti.O yıl ABD önemli isimleri araştırmaya başlamıştı.
Rusya FBI’ı Hackledi.

Hatta bu isimlerden birisi de Trump ’ın kampanyasında dış politika yardımcısı Carter Page idi. FBI, Page ’e 2013 yılında Rusların kendini geliştirdiğini söyledi fakat o uyarıları görmezden gelmiş hatta üst düzey Rus yetkilileriyle arasında olan bağlantıları hakkında övünmüştü.
The New York Times Haziran ayında, ABD ’nin Rusya ’nın elektrik şebekelerini hedef aldığını ve sisteme potansiyel olarak zarar veren kötü amaçlı yazılım geliştirdiğini duyurmuştu.
Son zamanlarda elektrik şebekelerine olan saldırılar siber saldırıların ilgi odağı olmasının yanı sıra ABD ’nin operasyonu şimdiye kadarki en saldırgan operasyon olarak görülüyor.
Bunlar da ilginizi çekebilir:
Rusların Yeni Kıyamet Makinesi Deniz Altında Patlatılırsa, Devasa Bir Tsunamiye Sebep Olabilir
Yeni raporda: ABD ve Rusya Ellerindeki Bombalarını Patlatmış Olsaydı ‘Nükleer Kış’ Yaşıyor Olacaktık
Rusya’dan Apollo Soruşturması! Ay’a ayak basıldı mı? basılmadı mı?
Editör / Yazar: Burak AKTEPE
Kaynak: https://www.businessinsider.com/russia-hacked-fbi-to-prevent-tracking-russian-spies-us-report-2019-9

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Başarılı Olmuş Üç İnsanın Sahip Olduğu 3 Ortak Özellik

    Teknoloji bağımlılığı

    Teknoloji bağımlılığı olan insanlar hakkında 7 Şaşırtıcı gerçek