Sanal Gerçeklik Oyun Olmaktan Çıkacak

ABD’nin Los Angeles kentinde gerçekleştirilen Elektronik Eğlence Fuarı’nda sanal gerçeklik tasarımları damgasını vurmayı başardı.

Sony, HTC ve Oculus gibi teknolojik anlamdaki büyük firmalar sanal gerçek alanında yeni tasarımları ile kıyasıya bir rekabet içine girmişti.

Yaşadığımız şu günler ise siyah beyaz sessiz film dönemini anımsatmakta. O dönemlerde bu ilk filmleri görmüş olanlar gözlerine inanamaktaydı. Bu durum olağan üstü bir durum olmuştu. Sanal gerçeklikte başlangıç olarak bakıldığı zaman oldukça uzun bir yola sahip.

Bu yol içerisinde seyahate çıkmak yalnızca tüketiciler açısından olmamakla birlikte üreticiler açısından da oldukça heyecan yaratıcı. Nedeni ise devamlı olarak farklı birşeyler ile karşılaşılmasıdır.

sanal-gerceklik
Sony firmasının oldukça popülerliğe sahip ürünü PlayStation, oyun sevenleri başka bir dünyaya taşıyor. San Francisco merkezli olan Impulse Gear işe işbirliği ile üretimi gerçekleştirilen Farpoint uzay içerisinde düşmanca bir ortamın keşfini yapmaya çağırıyor.

Oldukça yabancı olan bir dünyayı ayaklarınıza getiriyor. Bu dünya içerisinde mahsur kalmış olduğunuz yerden hemen terketmeniz gerekmekte. Sanal gerçekliği ile de bunun keşfini yapmış oluyorsunuz. Aynı orada onu yaşıyormuş hissi sizlere veriyor. Çevrenizdeki en ufak sesleri dahi duyabilme imkanını tanıyor.

Üç boyutlu olan oyunların tasarımı yapılırken endişe ve korku yaratacak öğelerin fazla kullanıldığına şahit oluyoruz.

Bir takım uzman görüşlerine göre ise sanal gerçeklilik sektörü 4 yıl gibi bir süre zarfında tam 150 milyar dolarlık bir hacime ulaşması beklendiğini savunuyor.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Katar Üç Yeni Gezegeni Keşfetti

    Süper Bilgisayarlar İnsan Beynini Taklit Edebilir mi?