Suriye İlk Yeni Tip Koronavirüs Vakasını Duyurdu!

Suriye Koronavirüs Vakası

Suriye İlk Yeni Tip Koronavirüs Vakasını Duyurdu!

Suriye hükümeti pandemiyi önlemek için alınan önlemlerden günler sonra savaştan zaran görmüş ülkede ilk yeni tip koronavirüs vakasının görüldüğünü duyurdu. Sağlık bakanı Nizar Yaziji, ülke belirtmeden suriye’de yurtdışından gelen bir kişide ülkenin ilk vakasının görüldüğünü söyledi.
” 20li yaşlardaki kadın hasta ile ilgili gerekli önlemler alındı”
Şam yönetimi geçen hafta ölümcül virüsün yayılmasını engellemek adına önlemlerini artırmıştı.
Okulların, üniversitelerin, restoranların ve gösteri salonlarının kapatılması ve toplu ibadetlerin askıya alınması emrini vermişlerdi.

Suriye İlk Yeni Tip Koronavirüs Vakasını Duyurdu!

Ayrıca, devlet dairelerinde çalışmaları durdurdular ya da personel sayısını azalttılar. Bunlara ek olarak salı günününden itibaren şehirlerarası ulaşım da duracak. Şam yönetimi, geçen hafta parlemental toplantılarını başka bir emre kadar gelecek aya ertelediğini de duyurmuştu.
9 yıllık bir savaşta 380.000’den fazla insan öldürüldü ve ülkenin alt yapısı bertaraf edildi. Özellikle rejim kontrolü altındaki alanlar başta olmak üzere, ülkede covid-19 salgınının olmasının kötü sonuçlar doğuracağı korkusu hat safhada.
Bir DSÖ sözcüsü suriyenin zayıf sağlık sisteminin pandemiyi saptama ve önleme kapasitesinin yeterli olamayabileceği konusunda bu ayın başlarında uyarıda bulunmuştu.

Antarktika'daki eriyen buzul ortaya keşfedilmemiş yeni bir ada çıkarıyor.

Evde Kalmış Çocuklar ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Uzay Projeleri