‘UFO’ Videoları ABD Donanması Tarafından Resmi Olarak Sınıflandırıldı

Bahsedilen üç video, hipersonik hızlarda uçan kimliği belirsiz hava aracını gösteriyor.

Daha önce bir UFO araştırma grubunun resmi izni olmadan yayınladığı havadaki UFO’larla askeri etkileşimlerin bulunduğu üç video, ABD Donanması tarafından bugün (27 Nisanda) sınıflandırıldı. Ayrıca çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Daha önce paylaştığımız makale: ABD Donanması Ufo ‘ların Gerçek Olduğunu Doğruladı

ABD Donanması pilotları tarafından yıllar önce çekilen görüntüler.. Görünür bir itiş gücü olmadan hipersonik hızlarda seyahat eden gizemli, kanatsız hava aracını gösteriyor. UFO araştırma grubu 2017 ve 2018’de Yıldızlar Sanat ve Bilim Akademisi’nde klipleri yayınladı.

O zamanlar, Live Science’ın daha önce bildirdiği gibi, iddiaya göre bu videolar sınıflandırılmamıştı. Bununla birlikte Eylül 2019’da Bilgi Harp Deniz Harekat Operasyonları Başkan Yardımcısı sözcüsü Joseph Gradisher, görüntülerin resmi açıklama için hazırlanmadığını söyledi. Bugün FLIR, GOFAST ve GIMBAL olmak üzere bu üç video ilk kez Donanma Hava Sistemleri Komutanlığı web sitesinde Bilgi Özgürlüğü Yasası ile indirilebilir hale getirildi.

Askeri haber web sitesi Military .com’a göre, ABD Donanması yayınlanan videolarda pilotlarının tanımlanamayan hava olaylarıyla karşılaştığını resmen kabul ediyor.

Ufo Videolarının Resmi Sınıflandırması

UFO gözlemleri iddiasıyla ABD Donanması videoları daha önce mevcuttu, ancak resmi olarak sınıflandırılmamıştı. (Resim: © ABD Donanması)

Kasım 2004’te ve Ocak 2015’te gerçekleşen üç manzara, kısıtlı hava sahasındaki askeri eğitim tatbikatları sırasında F / A-18 Hornet savaş pilotları tarafından kaydedildi. Donanma pilotu Danny Danny Accoin 2019’da, History Kanalındaki belgesel dizisi olan ‘Unidentified: Inside America’s UFO Investigation’da’ ( Tanımlanamayan : Amerika’nın UFO soruşturması)  “Savaş uçaklarının aksine, havadaki gizemli varlığın belirgin bir kanadı, belirgin kuyruğu, ayrı egzoz dağıtıcısı yoktu” demişti.

Pentagon sözcüsü Sue Goug açıklamasında;

“Savunma Bakanlığı yetkilileri, görüntülerin ‘Herhangi bir hassas kabiliyet veya sistem ortaya koymadığını ve tanımlanamayan hava olaylarının, askeri hava sahası ihlallerini ve daha sonraki herhangi bir soruşturmayı etkilemediğini’ belirledikten sonra videoları yayınlamaya karar verdi. “dedi.

Eski Blink-182 grubu şarkıcısı Tom DeLonge tarafından kurulan Yıldızlar Akademisi, Aralık 2017’de Flir ve Gimbal kliplerini ve Mart 2018’de GoFast’ı paylaştı. Bir video açıklaması, sözü geçen üç klibin de “ABD hükümetinin resmi sınıflandırma inceleme sürecinden geçtiğini ve kamuya açıklanmasının onaylandığını” iddia etmesine rağmen  Gradisher 2019’da, görüntülerin düzgün bir şekilde sınıflandırılmamış ve halka açık olarak paylaşılmaması gerektiğini söyledi.

Pilotların kaydettiği gizemli hava aracı için henüz resmi ya da resmi olmayan bir açıklama ya da tanımlama yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

Koronavirüse Karşı Önlemleri Kaldırmak İçin DSÖ’nün Belirlediği Kriterler

Kuzey Kutbu Üzerinde Açılan Büyük Ozon Deliği Nihayet Kapanıyor