UFO’lar Bizler İçin Bir Tehdit Mi? Bu Konu Araştırılmalı!

Amerika’nın tanımlanamayan cisim veya UFO’lar hakkkındaki farkındalığını bilmeyenimiz yoktur. Ancak konuyla ilgili gizli bir ABD devlet kurumunun eski başkanı Luis Elizondo UFO bilgilerinin artık Amerika dışından da geldiğini ifade etmektedir.

Genel tanımlama olarak UFO uzay nesnesi olarak tanımlansa da, insanlığın kaynağına dair teknoloji kullanılarak oluşturulmuş bir tehdit olabilir. Elizondo bu sebeple UFO’ların zararsız olduğunu söylemenin imkansız olduğunu belirtiyor.

Devlet kurumlarının UFO araştırmalarının gölgeli dünyası “Tanımlanmamış” belgesel dizisiyle History Channel ile geri dönüyor (Credit: 2020 Copyright History)

Şu an UFO olup olmadığına dair şüpheden öteye geçildi. Ve bunu algılayacak en üst düzey teknolojiye sahibiz. Ancak nereden ve ne amaçla geldiklerine dair olan soruları History Channel’da yayınlanan “Unidentified: Inside America’s UFO Investigation”’ dizisinde bulabilirsiniz.

Amerikan Hava kuvvetleri 1950 ‘li yılların başından beri UFO ile ilgili bilgileri toplamaktadır. Kurumun mavi kitap projesi ile, 12000’den fazla raporu incelendi. Bunların çoğu uçağın, hava balonlarının, bulutların veya yıldız ışığının yanlış tanımlandığı ortaya çıktı. Ancak 700 olay çözüme kavuşmamıştır.

UFO karşılaşması ABD donanması pilotunun Amerika’nın doğu kıyılarında yaptığı manevra uçuşunda kaydedilmiştir. (Credit: Amerika Savunma Bakanlığı)

Uzun süredir devam eden UFO ile ilgili devlet sırları sebebiyle insanların bu konuya olan ciddiyetsizliğini azalttı. Bunun için 2012 yılında Elizondo, Pentagon’a Havacılık ve Uzay Tehdit Tanımlama Programı’na (AATIP) öncülük ederek tanımlanamayan UFO’lar hakkındaki raporları incelemeye öncülük etti.

Bu incelemede bazı UFO vakaları yanlış veya teknolojik arızalar olarak ortaya çıkarken bazıları hala açıklanamamıştır. Bu gibi açıklanamayan konuların gizli tutulup önemsizleştirilmesi de Elizondo’yu, birimden istifa ettirmesinin ana nedeni olmuştur.

Mantıklı bir çözümü yok

ABD devlet kurumunun eski başkanı Luis Elizondo

AATIP araştırmalarına göre, içerisinde ABD donanması pilotlarının 2004 ve 2015’te yakaladıkları videolarda hipersonik hızlı (ses hızının beş katından fazla) uzay araçlarını içermekteydi. Nesnelerin gözle görülür kanat veya itme araçları yoktu. Üstelik yerçekiminin 700 katına maruz kalacak manevralar yapıyorlardı. Normal bir insan 9G basınca sadece birkaç dakika dayanabilir, kokpitler ise 18G.

Elizondo, “ Bunların ne olduğuna dair çözümler bulmak harika olurdu ancak bu zamana kadar insanlık bunu ne bana ne de ABD hükümetindeki herhangi birine gösteremedi” demiştir.

Başak BOYACI

5G’yi Covid-19’a Bağlayan Rapor İptal Edildi!

NASA’nın 2020 Mars Rover’ı Perseverance Mars’ta Ne Yapacak?