Yaratıcı Fikirler Üretmek için Bu 5 Adım 1940’tan beri kullanılmaktadır

Yaratıcı Fikirler Üretmek için Bu 5 Adım 1940’tan beri kullanılmaktadır. Dışarı çıkıp bir paket yaratıcılık satın alamazsınız. Bu mümkün olana kadar yenilikçi ve benzersiz fikirleri bir araya getirmekten başka çareniz yok. Bununla birlikte, bu noktaya ulaşmanıza yardımcı olacak teknikler vardır. Milyon dolarlık fikrin ardından milyon dolarlık fikrinizi ortaya çıkarmanın yollarından biri de 1940’lı yılların 5 adımlı bir yöntemidir.

Eski Şeyler, Yeni Yollar

James Webb Young efsanevi bir reklam yöneticisiydi. Reklam Konseyi ‘nin ilk Başkanı oldu ve Amerikan Reklam Federasyonu Onur Listesi’ne alındı.

Yaratıcı Fikirler Üretmek için Bu 5 Adım 1940’tan beri kullanılmaktadırHer şeyiyle iyi olsa da, Young kesinlikle en iyi, 1940 tarihli “Fikir Üretme Tekniği” adlı kitabında ortaya koyduğu yaratıcılık yaklaşımıyla bilinir.

Yaratıcı düşünmede yer alan iki ana ilkeden bahseder: “İlk ilke, bir fikrin eski unsurların yeni bir kombinasyonundan daha fazla ya da daha az olmadığını ifade ediyor. İkinci önemli ilke, eski unsurları yeni kombinasyonlara getirme kapasitesinin büyük ölçüde ilişkileri görme yeteneğine bağlı olmasıdır.

Burası, fikirlerin üretimi söz konusu olduğunda zihinlerin büyük büyük ölçüde farklılaştığı yerdir. Bazı zihinlere göre, her gerçek ayrı bir bilgi parçasıdır. Diğerlerine göre, bu, bilgi zincirindeki bir bağlantıdır. İlişkileri ve benzerlikleri vardır.

Yaratıcı Fikirler Üretmek için Bu 5 Adım 1940’tan beri kullanılmaktadır

Gerçekler dizisine uygulanan genel bir kanunun bir örneği olduğu için bu bir gerçek değil. ”
Yaratıcılık 5, 4, 3, 2 …

“Fikir üretimi, Ford’un üretimi kadar kesin bir süreçtir; fikirlerin üretimi de bir montaj hattında çalışır;
Bu üretimde zihin, öğrenilebilen ve kontrol edilebilen işlevsel bir teknik izler ve etkili kullanımının teknikte herhangi bir aracın etkili kullanımı kadar bir uygulama meselesi olduğunu “yazıyor Young.
Kulağa basit geliyor, değil mi? Bir sayfa çıkarın ve sizi nereye götürdüğüne bakın.

Yaratıcı üretime yönelik kesin süreç şu şekildedir:

1. Hammadde toplayın ve herhangi bir konu alanından uzak durmayın.

2. Malzemeyi kavrayın, mümkün olan her şekilde bakın.

3. Eldeki görevden uzaklaşın.

4. Fikrinizin organik olarak size dönmesine izin verin. “Fikirler bir anda görünmez,” 

5. Fikrinizi gerçek dünyaya getirin ve geri bildirime dayanarak geliştirin. Young bu aşamayı “sabahın soğuk, gri şafağı” olarak adlandırıyor.”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Ayhan Mete GÜNAY

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Beyinleri İncelenen 4 Büyük Dahi ve Ortaya Koydukları

    Anunnakiler ilk matematiksel sistem ile evrene ilişkin şifreleri mi açığa vurmak istediler?