Bill Gates Koronaya Yakalandı!

Microsoft’un kurucu ortağı ve gates vakfının kurucusu Bill Gates, şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, COVID-19 için test ettiğini ve pozitif çıktığını açıkladı.

66 yaşındaki teknoloji devi Salı günü bir tweet’te hafif semptomlar yaşadığını ve sağlıklı olana kadar kendini izole ederek “uzmanların tavsiyelerine uyduğunu” yazdı.

Gates, “Aşι olduğum, güçlendirildiğim ve testlere ve mükemmel tıbbi bakıma erişebildiğim için şanslıyım” dedi.

Bill Gates TED
Mart 2015’te Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, dünya hükümetlerinin bir virüs salgınına hazır olmadığını söylediği bir TED konuşması yaptı.

Gates, bir tweet’te Bill & Melinda Gates Vakfı’nın iki yıl içinde ilk kez Salı günü bir araya gelmeyi planladığını söyledi. Gates, sıkı çalışması için vakfa teşekkür ederken Microsoft Teams aracılığıyla katılacağını söyledi. (Microsoft Teams videokonferans ve videotelefon, iş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentileri birleştiren bir platformdur)

Gates, “Ortaklarla çalışmaya devam edeceğiz ve hiçbirimizin bir daha pandemi ile uğraşmak zorunda kalmamasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

2015’te Gates, küresel salgınlar hakkında bir TED konuşması yaparak dünyanın bir salgınla baş etmeye hazır olmadığı konusunda bizi uyarmıştı.

Konu ile ilgili makalemiz: Bill Gates,Yaklaşan Bir Hastalığın 6 Ay İçinde 30 Milyon Kişiyi Öldürebileceğini Düşünüyor

“Gates, konuşması sırasında, yaklaşan Bir Hastalığın 6 Ay İçinde 30 Milyon Kişiyi Öldürebileceğini söylemişti. Savaş için hazırlandığımız gibi buna hazırlanmalıyız. Eğer tarihten öğrendiğimiz bir şey varsa, o da ölümcül yeni bir hastalığın ortaya çıkması ve dünyaya yayılmasıdır.” demişti.

Salgının ardındaki isim olarak gösteriliyordu

Bill Gates, COVID-19 Aşı Komplo Teorilerine ‘Çok Aptalca’ Diyor

Bill Gates‘in, insanlara mikroçip yerleştirmek için COVlD aşιIarını kullanacağına dair söylentiler ortada dolaşıyordu.

İnsanların komplo teorilerinin yanısıra, eski bir politikacı olan Roger J. Stone, pandemi ile ilgili komplo teorilerini soran 970 AM radyo programının sunucusu Joe Piscopo’ya;

“İnsanların kafasına yerleştirmek için virüsün oluşmasında parmağı olabileceğini söylemişti. Ek olarak; “Bill Gates bu virüsün üretilmesinde ve yayılmasında bir rol oynayıp oynamadığı güçlü tartışmalara açık. demişti.

Daha sonra Bill Gates, komplo teorilerine karşı kendini savundu. COVID Aşı Komplo Teorilerine ‘Çok Aptalca’ diye karşılık vermişti.

Son olarak; Bill Gates’in yeni kitabı yayınlandı, Bir iklim felaketinden nasıl kaçınılır?

16 Şubat’ta resmi olarak satışa girdi. Kitap, Gates’in “sahip olduğumuz çözümler ve ihtiyacımız olan atılımlar” konusundaki görüşlerini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pandaların Kürkü Neden Siyah Beyazdır? İşte Nedeni !

Pandaların Kürkü Neden Siyah Beyazdır? İşte Nedeni !

Bonobo Maymunları Hakkında Tüm Özellikler

Bonobo Maymunları Hakkında Tüm Özellikler