Kafasında Boynuz Çıkan Kadın Yardım Bekliyor!

Hindistan’da bir kadının başında büyük boynuzlar gelişti. Doktorlar şaşkına dönerken, kadın ise yardım bekliyor.

Bazen o kadar ender görülen tıbbi durumlarla karşılaşıyoruz ki, doktorlar ve bilim insanları bile bu konuda çaresiz kalıyor. Böyle bir vaka, Madhya Pradesh’in Panna bölgesindeki Makri köyünden bir kadının kafasından boynuzların çıktığı öğrenildi.

Hindistan’da bir kadının başının üstünde aşırı derecede ağrılı “boynuzlar” oluşmasının ardından doktorlar bir yanıt aramaya başladı. 60 yaşındaki kadın bu durumu yaklaşık üç yıl önce geliştirdi ve şu anda kıdemli bir doktor konsültasyonu bekliyor. (Konsültasyon: bir hastalığa birkaç uzman hekimin birlikte tanı koyması işi.)

Kafasında Boynuz Çıkan Kadın Yardım Bekliyor!
Altmış yaşındaki Mimiya Bai Kori, kafasında ağrılı bir tümsek geliştirdiği nadir bir hastalıktan muzdariptir. Bu çıkıntılar, kafasından çıkan boynuzlara benziyor. Bu ‘boynuzlar’ son üç yıldır yavaş yavaş büyüyor.

Kadının “dayanılmaz bir acı” içinde olduğu söyleniyor ve kadın Hindistan hükümetinden ameliyat olması ve muhtemel tedavi masraflarını karşılamak için yardım istedi.

Şu ana kadar hiçbir uzman bu konuda bir fikir belirtemese de, raporlar yerel bir doktorun bunun “silisli bir boynuz” olabileceğine inandığını belirtiyor, ancak şu ana kadar bu fikri destekleyecek bir doğrulama olmadı.

Bu tarz insan boynuzu vakaları son derece nadirdir, genellikle konik bir şekilde büyüyen iyi huylu veya kötü huylu keratinöz boynuzlar olan kutanöz boynuz(Boynuz hastalığı) olarak teşhis edilir. Bu tür boynuzların, kafadaki bir kesikten sonra radyasyona veya HPV virüsüne maruz kalmanın bir sonucu olduğu düşünülse de, aşırı derecede nadir olmaları nedeniyle neden oluştukları henüz bilinmiyor. Deri boynuzu ameliyatla tedavi edilebilir.

3 yıldır yavaş yavaş büyüyor

Kafasında Boynuz Çıkan Kadın Yardım Bekliyor!
Kadın “boynuzlarından” büyük acı çekiyor. Aarti Verma / SWNS’nin izniyle görüntü.

Altmış yaşındaki Mimiya Bai Kori, kafasında ağrılı bir tümsek geliştirdiği nadir bir hastalıktan muzdariptir. Bu çıkıntılar, kafasından çıkan boynuzlara benziyor. Bu ‘boynuzlar’ son üç yıldır yavaş yavaş büyüyor.

Kori tedavi için birçok doktora gitti ama doktorlar bile bu sorunu çözemedi. Kori, “Buradaki doktorlar bu tuhaf hastalık karşısında şaşkına döndüler,” dedi. “Ailem bile durumumdan çok rahatsız” diye ekledi.

“Son üç yıldır kafasından boynuz gibi bir şey çıkıyor ve bu onun dayanılmaz ağrılarına neden oluyor. Kori’nin yakınları, defalarca doktorlara gösterdi ama bu hastalık buradaki doktorların anlayışının ötesinde” dedi.

Yakınları, “Buradaki doktorlar bize şehirdeki en iyi uzmanları ziyaret etmemizi tavsiye ettiler, ancak maddi zorunluluklar nedeniyle bunu yapamıyoruz” dedi.

Çaresizliğini dile getiren Kori, son 3 yıldır fiziksel ve ruhsal acılar çektiğini söyledi. Acısını ve ıstırabını kimsenin anlamadığından yakınıyor.

“Son üç yıldır çok üzülüyorum. Herkese yalvardım ama kimse beni dinlemiyor. Ben acı çekiyorum. Kori, “Tanrı’dan bu hastalıktan kurtulmasını ve bu çaresiz acıdan kurtulmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    anne sütü tadı nasıl

    Anne Sütünün Tadı Nasıldır ve Bilinmeyen Yararları

    Nikola Tesla İle Yapılan 1915 Röportajı

    Nikola Tesla’nın 100 Yıldan Fazla Süredir Görmezden Gelinen Röportajı