NFT Nedir? Nft Hakkında Bilinmeyenler

İnternette NFT (Non-Fungible-Token) sözlerini sizlerde görmüş olabilirsiniz bu aralar, peki tam olarak NFT-(Takası mümkün olmayan jeton) denilen bu sözcük ne demek?

NFT-Takası mümkün olmayan jeton anlamına gelmektedir. Tanımdaki “Takası mümkün olmayan” kısmının anlamı eşsiz ve yerine başka bir şey konulamayacağı anlamındadır. “Jeton” sözcüğü ise bu ürünün dijital olduğu ve blok zinciri teknolojisi ile tıpkı kripto para gibi korunduğu anlamındadır.

NFTs, dijital sanat eserlerinin satılmasında son derece mantıklı bir uygulamadır. Dijital bir görüntü, tıpkı gerçek bir tablonun satıldığı gibi,  orijinalini elinde tutarak NFT olarak satılabilir ve sanatçı tıpkı orijinalini satmış gibi NFT olarak her satıldığında kâr sağlar. Tabi ki herkesin bir kopyaya sahip olabileceği gerçeği nedeniyle NFT yapmak zihinlerde soru işareti yaratmaktadır.

Yine de NFT türü satışlar geleceği olan bir uygulama olabilir. Dijital pazarlama için kullanıldı, bir viski şirketi açık artırma ile pahalı bir fıçı İskoçya viskisini bu şekilde sattı. Dijital değerler elde edilebilecek şekilde internet oyunlarında NFT formunda ve daha sonra bu gelirleri başka şeyler almak üzere nakde dönüştürülebilecek şekilde uygulandı.

Belki de gelecekte NFT leri senetlerin dijital sertifikaları olarak bir evin veya arsanın sahipliğini gösterecek şekilde ve yeni bir tür kripto para türü olarak kullanabiliriz.

Çeviren:Ayşegül Butcher

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tarihte Kaydedilmiş En Yüksek Ve En Yιkιcι Ses

Gürcistan kanalizasyonlarında küresel tehdit olabilecek bir gen bulundu

Gürcistan kanalizasyonlarında küresel tehdit olabilecek bir gen bulundu