İnsanlık 13 Bin Yıl Önce Yok Oldu, Bir Sonraki 2030’da!

İskoç bilim insanı, arkeolog Graham Hancock tarafından ilginç bir iddia ortaya atıldı. Hancock, insanlığın 13 bin yıl önce yok olduğunu ve bir sonraki yok oluşun 2030 yılında gerçekleşeceğini iddia etti. İskoç arkeolog, günümüzden 13 bin yıl önce yaşanmış olan bir felaket neticesinde insanlığın yok olduğu söyledi.

Bir sonraki yok oluşun tarihini 2030 olarak açıklayan bilim insanının bu iddiası ilginç olmakla birlikte insanlığın geçmişine ve geleceğe olan bakışı değiştirecek niteliğe sahip.

İlginizi çekebilir: Sümer medeniyetinin neden bir anda yok olduğunu açıklığa kavuşturuldu

Bilim insanı insanlığın yok olmadan önce şimdiki gibi gelişmiş olduğunu söyledi. Üstelik bu tarihi gerçeğe ait hikayelerin incil başta olmak üzere pek çok mitte bulunduğuna değinen Hancock, bu felakete ve öncesindeki modern uygarlığa dair birçok kanıtın bulunduğunu dile getirdi.

Tanrıların Büyücüleri ismini verdiği son kitabını yayınlayan Graham Hancock, 13 bin yıl önce meydana gelen buz devrinden sonra insan popülasyonunun büyük bir çoğunluğu yok oldu. Ardından gezegene çarpan kuyruklu yıldızla çok şiddetli depremler ve tsunamiler meydana geldi.

Hancock’un kitabında yazdığı yok oluşa dair iddialarını dayandırdığı yerlerden bir tanesi de Şanlıurfa’da gerçekleştirilen kazılar sonrasında ortaya çıkarılan Göbeklitepe’deki kült yapılar.

İskoç bilim insanı bu yapıların İngiltere’de bulunan Stonehenge’in 2 katı yaşında olduğunu ve yapılabilmesi için büyük bir mühendislik becerisine sahip olmak gerektiğini vurguladı. (Stonehenge, İngiltere’nin Wiltshire kenti Salisbury Düzlüğü’nde bulunan, Amesbury’nin 3 km (2 mil) batısında yer alan tarih öncesi bir anıt.)

Hancock, buradaki taşların üzerindeki astronomiyle ilgili oymaların o dönemlerde yaşayan gökbilimcilere yol gösterdiğini iddia ediyor.

Tüm bunlar, Hancock’un 1996’da Fingerprints Of The Gods’ı yayımladığından beri popüler hale getirdiği fikirler, iddialarını toplu olarak reddetme eğiliminde olan geleneksel bilim camiasını her zaman olanaksız görünmüştür.

Ancak, çalışmalarının ana akım bilim adamları tarafından güvenilemeyecek kadar tartışmalı olan bir yönü de var. Ve bu konuda haklıysa, başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4457530/Mini-Ice-Age-wiped-cvilisation-13-000-years-ago.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bu adamın , bir arkeolog olarak sadece dünya tarihinde çok eskilere dayanan yapılar üzerinden bu kanılara varması oldukça saçma. Göbeklitepe’deki yapıların, insan dışı veya dünya dışı varlıklar tarafından inşa edilmiş olabileceği ihtimalini de değerlendirmiş olmasını arzu ederdim zira bu çok daha mantıklı bir ihtimal..

  2. Dunyanin Sonunun Bir kuyruklu yildizin Carpmasi sonucu oldugu Bence yanlis Bilimsel olarak dusundugumuzde Dunyadaki olumsuzluklar Atmosferde Ve Yer altindaki magmalar Ve Yanar daglardan Geldigi Daha Mantikli 2030 yilinda olacak olumsuzlugun Kuzey kutbundaki Buzularim Tamamen erimesi Sonucu dunyanin dengesinin Tamamen bozulacaginin Birinci Kanitidir okyanus sularinin yukselip ve Sogumasinda Firtinalarin Olacagi Ayrica Dunyanin Yer tabakasinda kirilmalarla birlikte depremlerin Cogalacagi Dunyanin Kendi yorungesinde kaymalar sonucunda insanligin Sonu Gelebilir Yazdiklarim Benim kanatim

  3. Bir kitap yazsanız yada bir tespit yapacak olsanız başlığı şöylemi atardınız ” insalık sonsuza dek varolacak ” ? Kimse ilgilenmez kimse okumazdı..herkesin merakı kötü senaryolar üzerine ölüm sebebi ve zamanı üzerine.böyle olunca bu arkadaşıda hor görmeyelim ekmek peşinde belliki..

  4. Saçma senaryolar yazmak o kadar kolayki; göbeklitepeyi uzaylılar yaptırdı aslında dünyanın sonunun geleceği tarihi gösteren bir takvimdi. Bu uygarlık çok gelişti ve atlantisi kurdular inanılmaz teknolojileri vardı hatta tablet kullanıyorlardı , iklimsel değişiklikler sebebi ile bir gecede yok oldular ve kalanlar insanlığın yeni başlangıcı oldu falan filan, bu iskoç harbi beyinsizlik abidesi

  5. 2030 da yok olacağını ben de düşünmüyorum. Yalnız binlerce yıl önce bir medeniyetin varlığı ve yok olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu yok olma bir kuyruklu yıldızın çarpması ile anında olması imkansız tabii. Ancak bu çarpmanın düzenin döngüsünde sapmalara kaymalara neden olabileceği, bunun da iklimde yaşamı zorlaştıracak bazı iklimsel değişimlere (buzul çağı gibi) neden olabileceği düşünülmesi gözden kaçırılmaması gereken bir gerçek olmalı. Kanımca zaten dünya üzerinde yaşayan insanoğlu yüzünden bu sürece çoktan girmiş bulunmaktadır.

İnsan Hücreleri ve Nötron Yıldızları Arasındaki Tuhaf Benzerlik

İnsan Hücreleri ve Nötron Yıldızları Arasında Tuhaf Bir Benzerlik Bulundu!

Gizli CIA Dokümanları Hitlerin 2. Dünya Savaşından Sonra Yaşadığını Söylüyor