50 Yıldır Yıkanmayan Adam İlk Banyosundan Sonra Öldü

Bir ay boyunca yıkanmadığınızı hayal edin. Eğer bu çok etkili gelmediyse bir de 50 yıl boyunca bir kez bile yıkanmadığınızı hayal edin. Şimdi sizleri tam 50 yıldır yıkanmayan ve dünyanın en kirli adamı olarak nam salmış İranlı Amou Haji ile tanıştıralım.

Yıkanmayan adam
50 Yıldır Yıkanmayan Amou Haji sigara içerken

İran yerel medyasına göre sağlık gerekçesiyle su ve sabundan korkan Haji, tam 50 yılın ardından banyo yapma kararı alıyor. 94 yaşındaki dünyanın en kirli adamı ilk banyosundan yaklaşık birkaç ay sonra hayatını kaybediyor.

IRNA’nın haberine göre İran’ın güneyindeki Fars bölgesinde yalnız yaşayan Amou Haji adındaki bir adam 50 yıldan fazla bir süre su ve sabun kullanmayı reddetmiş. Çevresindeki köylüler, Haji’ye banyo yaptırma girişimlerinde bulunsa da sonuca ulaşamamış. Fakat Haji en sonunda baskılara boyun eğerek hayattaki en büyük korkusunun üzerine gitti ve yıkanmayı kabul etti.

Amou Haji
Yıkanmayan adam Amou Haji

Haji bu durumun ardından hastalandı ve birkaç içinde hayata gözlerini yumdu. Hastalığının tam olarak ne olduğu konusunda bir bilgi yok. Haji gibi 94 yaşına kadar yaşamak için hayatından biraz bahsedecek olursak aslında hiç de özenilecek bir durumu yok.

En sevdiği yemek kirpi olan Haji’nin bir çukurda yaşadığı ve köylülerin bu çukur üstüne ona kulübe inşa etse de orada yaşamayı reddettiği söyleniyor. Beslenirken de çürümüş et yediğini ve de eski bir yağ tenekesinden sağlıklı olmayan sular içtiği söylenen Haji’ye temiz su teklif edildiğinde ise üzülüyordu.

Haji’nin ayrıca bir sigara tiryakisi olduğunu da söyleyelim. Fotoğraflarında birkaç tane sigarayı aynı anda içtiği de görülüyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

parcali gunes tutulmasi

Parçalı Güneş Tutulması Nedir?

Nikon Küçük Dünya Fotomikrografi Yarışmasından 23 Mikroskobik Fotoğraf