Bir yazılımcı kıyamet sonrası için çalışacak bir işletim sistemi kurdu

Bir yazılım geliştiricisi dünya sona erdikten sonra çalışacak bir işletim sistemi kurdu. 

Henüz planı olmayan bizler için Motherboard, yazılım geliştiricisi Virgil Dupras ’ın kıyamet sonrası kalan parçacıklar üzerinde çalışabilen bir işletim sistemi – Collapse OS – kurduğunu açıklıyor.

Fikrin amacı, her şey yerle bir olduğunda medeniyetlerin sıfırdan kurulmak zorunda kalmasını engellemek.

Bir Yazılım Geliştiricisi Kıyamet Sonrası İçin Çalışacak Bir İşletim Sistemi Kurdu.

Dupras, toplum çöktüğünde ve tüketici elektroniği hazır olmadığında, kendini nasıl tekrar inşa edip programlayacağını bilenlerin galip geleceğine inanıyor.

Collapse OS işletim sistemi kendi kendine toplanma, kolayca yerden kalkma ve geçici makineler ile çalışma yetilerine sahip bir işletim sistemi olarak programlandı.

Bir Yazılım Geliştiricisi Kıyamet Sonrası İçin Çalışacak Bir İşletim Sistemi Kurdu.

Modern tüketici elektroniğini kullanamayacağımız bir kıyamet için mükemmel. Aynı zamanda bu, herkesin bilgisayarları önemsemek için son gıda parçası üzerinde Thunderdome tarzı savaşmakla meşgul olduğu kadar felaket değil.

Virgil Dupras, Motherboard’a “Bunu gerçek olduğunu düşündüğüm bir riski azaltmak için yapıyorum, kaçınılmaz değil ama mütevazı bir çaba gerektirecek kadar muhtemel,” dedi.

(Thunderdome: 1992-2012 arasında gerçekleşmiş hollanda menşeli hardcore/gabber rave festivali. isveçten, ispanyadan, rusyadan hatta amerikadan bile milletin geldiği partiler serisidir, albüm olarak thunderdome 24 ten sonra artık sayılmamaya karar verilmiş, thunderdome 2005, thunderdome 2006, thunderdome 2007 diye çıkarılmıştır.)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Çeviri: Hümeyra DEMİRBAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kozmoloji Nedir? Kozmolojinin ve Astronominin Tarihi

Egzama Olduğunuzda Derinizde Neler Olduğu Keşfedildi